Gençlerin yolu Titanic Hotels'den geçiyor

Gençlerin yolu Titanic Hotels'den geçiyor
04 Aralık 2019, 10:47
5 bin çalışanlı bir Türk markası olan TITANIC otelleri 25 yılı aşkın otelcilik deneyimine birçok başarı sığdırarak Türkiye ekonomisine de büyük ölçüde destek olmaya devam ediyor.

İnsan Kaynakları politikalarını titizlikle sürdüren Titanic Grubu, turizmin sorunu haline gelen genç istihdam ve kalifiyeli personel bulma konusunda da büyük adımlar attı. 2019 Ocak ayında, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Üniversite ve Lise dengi okullara İnsan Kaynakları yöneticileri Tüm Türkiye’de Stajyer ziyaretleri turnesini gerçekleştirdi.

Gittiği her okulda, yoğun ilgi ile karşılanan İnsan Kaynakları yöneticileri, gençlere Turizmi tekrar sevdirmeye ve İş arama – bulma konusunda da sunumlar yaparak birçok sorularının cevaplarını bulmada yardımcı oldu. Yoğun geçen programlarda yaklaşık 18 okul gezilerek, protokollere imza atıldı.

Yapılan çalışmalar sonucu; bünyesine 450 stajyer alarak birçok öğrenciye iş kapısı oluşturdu. Staj sonrası, işe alımlarda stajyerlere öncelik sağlanarak profesyonel ilk iş deneyimlerinin yolu açılmış oldu. Eğitim ve Gelişim departmanı tarafından işe başladıktan sonra çeşitli eğitimler programlayarak kolay adaptasyon, misafir memnuniyeti, kişisel gelişim ve kariyer planlaması eğitimleri verilerek iş hayatına hazırlandılar.

Grup İnsan Kaynakları Direktörü Çağatay Erdoğan, İstanbul İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Fatih Baycan ve Antalya İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Erkut Dalkıran; Bilgilerini paylaşmaktan kaçınmadıklarını, genç meslektaşlarına destek olmaktan ve onlarla çalışmaktan çok memnun olduklarını ifade ettiler.

2020 yılı için okul ziyaretlerine şimdiden başlayan IK Yöneticileri, hedeflerinin 25 okul ziyareti ve 600 stajyer almak olduğunu söylediler.

Titanic, 2019 Nisan ayında Türkiye’nin en büyük otelleri arasında yer alan Mardan Palace Hotel'i de bünyesine katmıştı. Şirket, Antalya’da 3 Deluxe, 1 Golf Tesisi, Bodrum’da 1 Deluxe, İstanbul’da 6 Otel ile Almanya’da 3 otel ve 2020’de Hamburg’ta yeni bir otel yatırımıyla da büyümesini sürdürüyor.

Yorumlar
AYŞE ULUSES
04 Aralık 2019, Çarşamba 11:32
Harika ,gençlerimizi eğitmet onların ufuklarını açmak müthiş bir davranış.Titanic yöneticileri ve emeği geçenlere teşekkürler.Eğitim ve uğraşların gelişerek devam etmesini dilerim.50 yıllık Turizm ve Otelci olarak gençlerin katacağı her değere ihtiyacımız olduğunu çok iyi biliyorum.Ve alkışlıyorum
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha