Geçmişte olduğu gibi 500 bin bandını aşacağız

Geçmişte olduğu gibi 500 bin bandını aşacağız
02 Şubat 2019, 14:14
Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜROB, Türk Hava Yolları ve TÜRSAB işbirliği ile İtalya pazarına yönelik kurulan temaslar neticesinde, EMITT Turizm Fuarı için Türkiye’ye davet edilen İtalya Turizm Federasyonu (FTO) ile Türkiye ve İtalya Turizm Gelişimi Paneli gerçekleşti.

EMITT Turizm Fuarı TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşen panelin açılış konuşmasını TÜROB Başkan Yardımcısı Müberra Eresin, FTO Başkanı Luca Patane ile birlikte THY ve TÜRSAB yetkilileri gerçekleştirdi. Konuşmasında, Türkiye ve İtalya ilişkilerinin kültürel ve tarihi bağlar münasebetiyle önemine değinen Eresin; “ İtalya gerek coğrafi, gerekse sosyal ve kültürel bağlar sebebiyle Türk turizmi için her zaman nitelikli ve önemli kaynak pazarların başında gelmiştir. Son yıllarda ivme kaybeden pazarın 2018 yılından itibaren yükselişe geçtiğini görmekteyiz. 2019 yılı itibariyle bu yükselişin artacağını ve yakın gelecekte geçmişte olduğu gibi 500 bin bandını aşacağına inanmaktayız. Türkiye Otelciler Birliği olarak İtalyan dostlarımızı ağırlamaktan büyük bir mutluluk duymaktayız ve bu işbirliğinin gelişimi için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu. FTO Başkanı Luca Patane ise yaptığı konuşmada, İstanbul’da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını, turizm ilişkilerinin güçlendirilmesi için FTO olarak hazır olduklarını ve Türkiye’deki paydaşlara gösterdikleri yakın ilgiden ötürü teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Turistler için Türkiye ve İtalya'nın avantajları konuşuldu

Açılış konuşmalarının ardından programın birinci oturumunda “İtalyan Turistler için Türkiye” başlığı değerlendirildi, ürün çeşitliliği ve algı üzerine görüşler paylaşıldı, Türkiye’nin ulaşım ve hizmet kalitesi avantajları vurgulandı. İkinci oturumda ise “Türk turistler için İtalya” başlığı değerlendirildi. Yurt dışı seyahatlerinde İtalya’nın Türkler için birinci destinasyon olduğu, vize kolaylığı ve İtalya tarafından yapılacak tanıtım çalışmaları ile ivmenin daha da artacağı paylaşıldı. Konuşmaların ardından İtalyan heyet EMITT fuar alanı ile TÜROB ve THY stantlarını ziyaret etti. Program, öğleden sonraki B2B görüşmeler ile son buldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha