Garsonların turistlere suyun içinde servis yaptığı tesisin sahibi kendini savundu

Garsonların turistlere suyun içinde servis yaptığı tesisin sahibi kendini savundu
03 Temmuz 2023, 16:04
Yunanistan’ın popüler tatil beldelerinden olan Rodos adasında hafta sonu çekilen görüntülerle ilgili tartışmalar devam ediyor.

Rodos’taki bir işletmede çekilen görüntülerde beyaz tişörtlü bir garson, göğsüne kadar gelen tuzlu suyun içinde bata çıka ilerleyerek denizin derin alanlarına yapılan ahşap localara hizmet verirken görülüyordu. Sosyal medyada paylaşılan bu görüntüler büyük tepki çekerken Yunan yetkililer de devreye girmişti.

Garson: Bu sayede günlük 200 euroya kadar bahşiş alıyorum, halimden memnunum

Yunan bakanlar, olayla ilgili soruşturma başlatırken, tartışmanın ortasında kalan garson ise, “Ben bu sayede günde 200 euroya kadar bahşiş alıyorum” demiş ve halinden memnun olduğunun altını çizmişti. Bugün ise tartışmaya konu olan mekanın işletmecisi Yunan medyasına konuştu.

Tesis sahibi: Giydiği kıyafet su geçirmez, garson bahşiş almak için bu suyun içinde servisi kendisi istedi

Mekanın sahibi Yunan medyasına konuşarak kendini savundu. İşletmeci, “Garson kendisi suyun içine girmek istedi. Bu sayede iyi bir bahşiş almak istedi. Bu çocuk beş yıldır benimle çalışıyor. Bu özel bir davetti ve iyi bahşiş almak istedi. Bu çocuğun maaşı 3 bin euro ve müşterinin istediğini getiriyor” dedi.

Yunan işletmeci, garsonun giydiği kıyafetin de su geçirmez olduğunu söyledi.

İşletmeci, “Beni ve işletmemi karalamak isteyenler harekete geçti. Öğleden sonra 10 müfettiş geldi ve her şeyi incelediler fakat her şeyin yasal olduğunu gördüler. Sahil güvenlik ekipleri de geldi ve onlar da her şeyin yasalara uygun olduğunu gördü” dedi. İşletmeci, çalışanlarının güvenliğine öncelik verdiğini dile getirirken, “Başka bir açıklama yapmayacağım ve çalışanlarım da aynı şeyleri söyler” yorumunu yaptı.

Yunan Bakanlıklardan soruşturma!

Hafta sonu çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından tepkilerin artması üzerine Yunan yetkililer soruşturma başlatmıştı.

Mekanın sahibinin, Yunan parlamentosunun kantininin işletmeciliğini yapan bir girişimci olduğu öğrenilirken Çalışma Bakanı Adonis Georgiadis ve kabinedeki bir diğer bakan olan Denizcilik Bakanı Miltiadis Varvitsiotis de soruşturma başlatıldığını doğrulamıştı.

Yaşananların merkezinde yer alan genç garson da Yunan medyasına konuştu.

İsmini açıklamayan genç adam, “Böyle çalışmaktan gocunmuyorum. Bu sayede günde 200 euroya kadar çıkan bahşiş alıyorum” dedi.

Mekanın çalışanları yazılı açıklama yaptı.

Mekanın çalışanları bir yazılı mesaj yayınladı… Açıklamada, gelen eleştirilerin yersiz olduğu belirtilirken, “Biz ortaçağ şartlarında çalışmıyoruz. Kimse bize şantaj yapmıyor ya da zorla bir şey yaptırmıyor. Biz görevimiz neyse onu yapıyoruz” denildi.

Açıklamada, “Çalışanlar genç ve birçoğumuz uzun yıllardır burada çalışıyoruz. Eğleniyoruz ve çalışmaya istekliyiz. Arkadaş canlısı bir ortam var ve bir takım olarak çalışıyoruz ve daha iyi olmak için çalışıyoruz. Çok iyi çalışma şartlarımız var ve bunun maddi olarak da karşılığını alıyoruz” ifadesi kullanıldı.

Yorumlar
Busezon
04 Temmuz 2023, Salı 09:53
Bu yunanlılar gerçekten acaipler... Bunda ne var soruşturma açılacak? Garsonun görevi gelen misafirlere hizmet etmek ve bunun karşılığını almak .... Eğer yunanlılar insan olsaydı,geçen hafta batırdıkları botlar nedeniyle ölen yüzden fazla çocuk kadın sivil göcmenler için bir soruşturma açardı...... Alçak ve şerefsiz adiler ??????????
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha