Galataport’a ilk gemi ne zaman yanaşacak?

Galataport’a ilk gemi ne zaman yanaşacak?
20 Ağustos 2019, 10:50
Mart 2020’de açılması öngörülen Galataport’ta ilk kruvaziyerin 5 Nisan 2020’de geleceği açıklandı. Limanın ticari alanlarının mayıs ayında, otelin ise 2020 yılının sonunda hizmete girmesi hedefleniyor.

Galataport İstanbul Liman İşletmeciliği ve Yatırımları CEO’su Erdem Tavas, Türkiye’nin heyecanla beklediği Galataport projesiyle ilgili İstanbul Ticaret’e bilgi verdi.

1.5 milyar Euro’luk yatırımla hayata geçecek olan Galataport Kruvaziyer limanı için öngörülen açılış tarihinin Mart 2020 olduğunu yineleyen Tavas, ilk geminin de 5 Nisan 2020’de karşılanacağını söyledi. Limanın açılışının ardından hızla ticari alanların devreye gireceğini söyleyen Tavas, 177 odalı otelin ise 2020’nin sonunda hizmete gireceğini açıkladı. 150 milyon dolara mal olacak otelde Hong Kong menşeili Peninsula Grubu hem yatımcı hem de işletmeci olarak yer alacak.

Projenin yüzde 35’ini yeme içme alanları oluşturuyor

Ziyaretçilerine kültür-sanattan gastronomiye, eğlenceden dinlenmeye kadar geniş bir yelpazede hizmet sunacak Galataport’un yaklaşık yüzde 35’i gastronomiye ayrıldı. Projenin yeme-içme ve perakende alanları, Karaköy tarafında restore edilecek Paket Postanesi binasında ve yeniden Karaköy dokusuna uygun olarak inşa edilecek Salıpazarı tarafında bulunuyor.

Proje kapsamında planlanan perakende ve yeme-içme noktası toplamı yaklaşık 250 adet. Alışveriş ve yeme-içme birimleri için ayrılan kiralanabilir alan yaklaşık 52 bin metrekare. Ofis alanları ise Salıpazarı bölümünde yer alıyor ve yaklaşık 43 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha