FTI'nin iflası: TUI yönetiminden Bakan Ersoy'a ziyaret!

FTI'nin iflası: TUI yönetiminden Bakan Ersoy'a ziyaret!
06 Haziran 2024, 08:48
Alman tur operatörü FTI'nin iflasının ardından Türkiye'ye sürpriz bir ziyaret gerçekleşti. TUI Group CEO'su Sebastian Ebel Türkiye'ye gelerek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la görüştü.

TUI Group CEO'su Sebastian Ebel Türkiye'ye gelerek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan Kültür ve Tuirzm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Ebel'le TUI AG'nin Türkiye'deki faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik planları üzerinde istişarelerde bulunduklarını belirtti. Ersoy aynı zamanda söz konusu faaliyetlerin artırılması için atılabilecek ortak adımları masaya yatırdıklarını dile getirdi. Görüşmede Ebel TUI'nin Türkiye kapasitesini artırmayı planladıklarını da dile getirdi.

TUI'den Türkiye promosyonu

TUI yöneticileri şu açıklamaları yaptı: "TUI hızlı bir şekilde reaksiyon göstererek müşterilerinin yanı sıra perakende, havayolu ve otel partnerlerini de desteklemektedir. Örneğin; TUI Almanya, cazip tekliflerle bir Türkiye satış promosyonu başlattı ve yeni yaz sezonu rezervasyonları için müşteri depozitolarından feragat etti. Perakende mağazaları, ekstra maliyetlerini karşılamak üzere yeni Türkiye rezervasyonları için ekstra bir komisyon almaktadır. TUI, 4 Haziran - 11 Haziran tarihleri arasında, 22 Aralık 2024 tarihine kadar olan seyahat dönemindeki yeni rezervasyonlar için özel Sun300 promosyonunu sunmaktadır. Paket rezervasyonlarda 300 Euro'ya varan tasarruf mümkün."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha