FTI CEO'su Gunz: 2020 sezonunda Antalya'ya günlük uçacağız

FTI CEO'su Gunz: 2020 sezonunda Antalya'ya günlük uçacağız
11 Temmuz 2019, 16:05
Almanya'nın en büyük tur operatörlerinden ve Türkiye'ye en fazla turist getiren FTI'nin CEO'su Dietmar Gunz 2019-2020 kış dönemine yönelik Berlin'de yaptığı sunumda Türkiye'yle ilgili hedeflerinden de bahsetti.

FTI Grubu, Almanya'daki zayıf talebe rağmen, 2019 yaz döneminde önemli bir büyüme kaydetti. 2020 için 'bireysel tatiller' markasını genişletmeyi hedefleyen şirketin satış direktörü Ralph Schiller'e göre, bu yaz gelirlerde önceki yıla göre % 12 - 13'lük artış yakalandı.

FTI Grubu CEO Dietmar Gunz, piyasadaki durgunluğun aksine gelirlerinde artış yaşamalarının Türkiye ve Mısır gibi en büyük müşteri hacimlerine sahip oldukları ülkelerde yaz dönemi için sundukları ürünlerin çok iyi talep görüyor olmasından kaynaklandığını ifade etti.

Mısır'da sabit kalacak, Türkiye'de daha da ucuz olacak

Gunz, 2019-2020 kış döneminde sunacakları paket turların fiyatlarının genel olarak bu yılla aynı olacağını belirtti. Gunz, “ 2019-20 kış döneminde Mısır gibi popüler yerler için fiyatların sabit kalmasından memnunuz. Yerel para biriminin (TL) gelişmesi nedeniyle Türkiye'de tatiller daha da ucuz olacak. Türkiye ve BAE için çeşitli yeni otellerle kapasite artırdık. Antalya'ya günlük uçuşlar yapacağız. Kanaryalar da rekabetçi kalabilmek için fiyatlarını ayarlamak zorunda kaldık ”dedi. Gunz, sadece ABD ve Karayipler gibi dolar bölgelerine yapılacak gezilerin biraz daha pahalı olabileceğini belirtti.

Münih merkezli grup 2020 paketlerinde müşterilere daha geniş seçenek sunmak için bireysellik ve esnekliğe odaklanıyor. Broşürler, arka plan bilgileri, müşteri yorumları ve ipuçlarıyla dergi tarzında tamamen yeniden tasarlandı.

2020'de ilk kez Bahreyn ve Katar'da kış tatil paketi sunacak olan FTI Mısır ve Küba'ya uçuşlar için Lufthansa ile yakın işbirliği yapıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha