Fransızların Antalya'yı az tercih etmesinin sebebini açıkladı

Fransızların Antalya'yı az tercih etmesinin sebebini açıkladı
13 Aralık 2021, 09:46
Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Herve Francois Magro, Fransa Antalya Fahri Konsolosu Ahmet Erol ve beraberindeki heyet, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (ATSO) ziyaret etti.

Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Herve Francois Magro'nun ATSO ziyaretinde turizm konusu da gündeme geldi. Görüşmede, turizmin 2021 yılında toparlandığına değinen Başkan Çetin, "Geçtiğimiz yıl Fransız vatandaşımızı Antalya'da misafir ettik. Bu sayıyı daha yukarılara taşımak için karşılıklı olarak her türlü işbirliğine hazırız" diye konuştu. Pandemiden önce 16 milyonu aşkın turiste ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Başkan Davut Çetin, "2020 yılında Covid etkisi ile büyük bir düşüş yaşadık. Bu yıl 9 milyonu aşkın turisti yeniden kentimizde ağırlayarak bir toparlanma sürecine girdik. Umuyorum bu toparlanma bundan sonrada devam edecek" dedi. Fransa'dan Antalya'ya gelen turist sayısının da artması için çalışmalar yapmak istediklerini belirten Başkan Çetin, "Geçtiğimiz yıl Fransız vatandaşımızı Antalya'da misafir ettik. Bu sayıyı daha yukarılara taşımak için karşılıklı olarak her türlü işbirliğine hazırız" diye konuştu.

"Fransız vatandaşları her şey dahil tercih etmiyor"

Antalya'yı çocukluğundan bu yana bildiğini ifade eden Fransa Türkiye Büyükelçisi Herve Francois Magro, Antalya'nın eşsiz bir tarihi ve kültürel güzelliğe sahip olduğunu söyledi. Bu güzelliğin Fransız vatandaşlarının da ilgisini çektiğini belirten Büyükelçi Magro, "Fransız vatandaşları her şey dahil turizmi tercih etmiyor. Vatandaşlarımız daha çok kültür, gastronomi ve tarih turizmine ilgi duyuyor. Ancak Antalya'da turizm her şey dahile yatkın olması sebebiyle daha az tercih ediliyor. Böyle eşsiz güzelliklere sahip olan bir kent olarak farklı bir çalışma yaparak Fransız vatandaşlarının ilgisini çekebilirsiniz" dedi. Turist sayısının az olmasına Fransa'dan Antalya'ya direkt seferlerin de olması gerektiğinin altını çizen Magro, bu durumun hem Fransa hem de Antalya için büyük bir avantaj olacağını söyledi.

Etiketler:Fransa Türkiye
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha