Fransa'da gurbetçiler THY biletlerinde 'İndirim' için imza kampanyası yaptı

Fransa'da gurbetçiler THY biletlerinde 'İndirim' için imza kampanyası yaptı
15 Haziran 2019, 13:23
Fransa’da gurbetçilerin Türk Hava Yolları biletlerinde indirim için başlattığı kampanya sonuçlandı.

Fransa Türkleri Birliği Derneği’nin change.org sitesi üzerinden, "Diaspora'daki Türkler için daha ucuz bilet" başlığıyla başlattığı imza kampanyası sonuçlandı. "Türk Hava Yolları’nın yurtdışındaki gurbetçilere daha ucuz bilet satması" amacıyla başlatılan kampanyaya 3 bin 762 kişi imza atarak destek verdi.

Yayınlanan bildiride, dilekçenin amacının, Türkiye’ye gitmek için uçak biletlerinin çok pahalı olduğunu düşünen Fransız-Türk vatandaşlarını ve bütün dünyada Türk vatandaşları bir araya getirmek olduğu kaydedilmişti. Bu hareketle, “Diaspora üyeleri için Türk Hava Yolları tarifesi indirimlerinden yararlanmayı umuyoruz.” ifadeleri kullanılmıştı.

Yurtdışındaki Türk gençlerini Türkiye ile bağlarının kopmaması için bu indirimin önemli olduğu kaydedilirken, ayrıca onlarca gurbetçinin hayattını kaybettiği kara yolculuğunun da tehlikelerine dikkat çekildi.

Bildirde, yurtdışında yaşayan Türklerin Türkiye’ye gelen turistler göre çok daha fazla harcama yaptığı hatırlatılırken, zor zamanlarda bile THY’yi destekleyen gurbetçileri unutulmaması gerektiği kaydedildi.

Yorumlar
Emine muratal
15 Haziran 2019, Cumartesi 11:04
Kampanyayı destekliyorum çok pahalı biletler Eşi sağlık dolayısıyla çalışmayan biri olarak ve 6 kişilik bir aile oldugum için bütçemi aşıyor Ailemi görmeye her sene gidemiyorum yöneticiler tarafından dikkate alınmasını tica ediyorum
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha