Fly KHY Türkiye'de 2 rotaya daha uçacak

Fly KHY Türkiye'de 2 rotaya daha uçacak
09 Mayıs 2023, 08:51
KKTC'nin ilk havayolu şirketi olan Fly KHY Türkiye'de 2 noktaya daha uçuşlara başlayacak.

KKTC’nin Kıbrıslı ilk özel havayolu olan FLY KHY, geçtiğimiz ay İstanbul-Ercan seferlerine başlamıştı.

Başlangıçta İstanbul’a karşılıklı iki sefer Ankara ve İzmir’e ise karşılıklı bir sefer düzenleyen FLY KHY Türkiye'ye uçuş ağını genişletiyor.

14 Haziran'da Bodrum ve Ordu seferlerine başlayacak

FLY Kıbrıs Hava Yolları’na ortaklarıyla birlikte hayat veren iş insanı Rauf Denktaş, mevcut 3 şehrin yanı sıra 14 Haziran’da iki şehre daha planlı bir uçuşlarının söz konusu olduğu bilgisini paylaştı. 14 Haziran itibari ile Ordu ve Bodrum seferlerine başlayacaklarını açıklayan Denktaş, bu seferlerin 29 Kasım tarihine kadar tarifeli bir şekilde devam edeceğini duyurdu.

Operasyonlarını giderek geliştirmeyi planladıklarını dile getiren Rauf Denktaş, ikinci bir uçağı devreye koymak için planlamalar yaptıklarını kaydetti.

Bilet fiyatları bin liranın altına düştü

Kıbrıs Gazetesi'nde yer alan habere göre; Denktaş, “Yaklaşık 9-10 bin civarı seyreden tek yön bilet fiyatları bugün bin TL’nin altında seyretmektedir. Rekabet demeyeceğim. Çünkü biz Fly Kıbrıs olarak Türk Hava Yolları ya da Pegasus ile rekabet edebilecek güçte değiliz. Böyle bir iddiamız da yoktur. Biz sadece burada ek bir koltuk arzı, rekabet unsuru, bir alternatif yarattık. Bu da özellikle yerliler için bir avantaj oldu” dedi.

Fly Kıbrıs’ın elektronik ortamda biletlerinin satışında ciddi bir entegrasyon süreci yaşadıklarını ifade ederek, “Bu süreç tamamlandıktan sonra daha randımanlı hizmet verilebilecek. Bir de sitemizin yenilenmesi süreci var. Çarşamba gününe kadar testleri bitmiş olacak ve yeni sistem aktif duruma gelecek. Yeni sistemde uçuş olmayan günleri seçemeyeceksiniz. Dolayısıyla uçuş tarifelerimizin olduğu günlere daha kolay ulaşacaksınız” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha