Fly KHY'nın ilk uçuşu yarın!

Fly KHY'nın ilk uçuşu yarın!
15 Nisan 2023, 14:18
KKTC'nin yeni hava yolu şirketi Fly KHY göklere çıkmaya hazırlanıyor.

Kurucu ortakları arasında eski Kuzey Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın torunu olan Rauf Denktaş, Mehmet Dalman Yücel ve Nusret Polat'ın yer aldığı Fly Kıbrıs Havayolları ilk uçuşuna hazırlanıyor.

Kurucu ortak Nusret Polat hedeflerinin ilk olarak güvenilir, ekonomik, konforlu ve avantajlı uçuşlar sağlamak olduğunu söyledi.

BloombergHT'de yer alan habere göre; Kurucu Ortak Rauf Denktaş ise Fly Kıbrıs Havayollarını kurma sebeplerinin başında Türkiye’den sefer sayılarının az olması bununla birlikte uçak bileti fiyatlarının yüksek olmasını gösterdi. Denktaş Türkiye’den gelen yolcu sayısında düşüş olduğunu, kurdukları havayolu şirketiyle hem uçuş sayılarını artırmayı hem de fiyatları makul bir seviyede tutmayı hedeflediklerini söyledi.

Uçuşlara 16 Nisan'da başlıyor, karşılıklı iki sefer

Fly Kıbrıs Havayolları'nın Airbus A320 uçağı, 16 Nisan’da İstanbul Havalimanı’ndan Ercan Havalimanı’na yapacağı tarifeli sefer ile ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Fly Kıbrıs Havayolları başlangıçta İstanbul’a karşılıklı iki sefer Ankara ve İzmir’e ise karşılıklı bir sefer düzenleyecek.

KKTC'ye ulaşımda ekonomik ve konforlu bir havayolu olmayı hedefleyen Fly Kıbrıs Havayolları 21 Mayıs itibariyle Erbil Tarcan Priştine Amman ve Bakü’den Kuzey Kıbrıs’a charter seferler ile uçuş planlaması yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha