Fiyatlar yüzde 15 artmasına rağmen rezervasyonlar yüzde 81 arttı

Fiyatlar yüzde 15 artmasına rağmen rezervasyonlar yüzde 81 arttı
25 Ocak 2019, 10:25
Alman iş ve turizm dergisi Fvw, tur operatörlerinin Almanya'dan Türkiye'ye yönelik rezervasyonlarda güçlü artışlar yaşadığını bildirdi.

Alman iş ve turizm dergisi Fvw, tur operatörlerinin Almanya'dan Türkiye'ye yönelik rezervasyonlarda güçlü artışlar yaşadığını bildirdi. Alman tur operatörleri, 2018'de Almanya'dan Türkiye'ye yönelik ciddi geri dönüşlerin 2019'da da devam ettiğini belirtiyor. Almanya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı 2016'da 3.6 milyon, 2017'de 3.9 milyon iken 2018'in ilk 11 ayında 4.4 milyona yükseldi. Rezervasyon şirketi Traveltainment'a göre, Aralık 2019 için yapılan erken rezervasyonlar Aralık'ta yüzde 60 artış dahil olmak üzere şu anda son derece güçlü. Traveltainment rakamlarına göre, Türk Rivierası'nın ana havalimanı olan Antalya'ya yapılan rezervasyonlar, Ekim ve kasım aylarındaki benzer çift haneli artışların ardından geçen ay yüzde 48 arttı. Tur operatörleri de bu eğilimleri doğruladı. TUİ geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin “hızlı şeritte” olduğunu ve Türkiye'ye yönelik rezervasyonlarda üç haneli artış olduğunu söyledi. Benzer şekilde Thomas Cook, Türkiye, FTI ve Schauinsland için “güçlü bir performans” olarak adlandırılan “önemli bir büyüme” yaşadığını ve Alltours'un rezervasyonlarının “beklentilerin üzerinde” olduğunu söyledi.

Fiyatlar yüzde 15, rezervasyonlar yüzde 81 arttı

Bentour CEO'su Deniz Uğur, Türkiye uzmanı Bentour'un şu anki rezervasyonlarında yüzde 81’lik bir artış olduğunu ve ortalama fiyatların geçen yıla göre yüzde 15 daha fazla olmasına rağmen “ Geçmişte Türkiye'ye gelen müşteriler şimdi tekrar rezervasyon yapıyorlar.” diyor. Almanlar özellikle, büyük aile odaları, çocuk kulüpleri ve kaydıraklı su parkları gibi özelliklere sahip her şey dahil otelleri tercih ediyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha