Fiyatı uçtu... Ersoy'un işlettiği 'Voyage' oteli 10 yıllığına kiraya verilecek!

Fiyatı uçtu... Ersoy'un işlettiği 'Voyage' oteli 10 yıllığına kiraya verilecek!
26 Kasım 2022, 10:27
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un sahibi olduğu Voyage markasıyla işletilen otel belediye tarafından 10 yıllığına kiraya verilecek. Voyage Bodrum için geçtiğimiz Haziran ayında da ihaleye çıkılmıştı. Yeni ihalede fiyat tam anlamıyla uçtu.

Muğla Bodrum Belediyesi sahip olduğu 5 yıldızlı otel binasını kiraya verecek.

Voyage Bodrum olarak işletiliyor

Bodrum Eskiçeşme Mahallesi Salmakis Caddesi no:9'daki 5 yıldızlı otel şu an Voyage Bodrum adıyla işletiliyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un sahibi olduğu Voyage markasının bünyesinde Antalya ve Bodrum'da 6 otel yer alıyor.

Haziran'daki ihalede fiyatı 48 milyon liraydı

Voyage Bodrum otel için Bodrum Belediyesi tarafından geçtiğimiz Haziran ayında ihale düzenlenmişti. O ihalede otel için 10 yıllık kira bedeli olarak 48 milyon lira belirlenmişti.

10 yıllık kira bedeli 120 milyon lira, ihale 22 Aralık'ta

Yeni ihalede otel için istenen kira fiyatı da uçtu. Otel için 10 yıllık kira bedeli olarak KDV hariç 120 milyon lira belirlendi. 5 yıldızlı otelin kiralama ihalesi 22 Aralık saat 11.00'de Çarşı Mahallesi Belediye Meydanı No: 1 (Bodrum Belediyesi Merkez Toplantı Salonu) adresinde Belediye Encümeni huzurunda gerçekleştirilecek.

İhaleyle ilgili bilgi ve şartname mesai saatleri dâhilinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden görülebiliyor. İstekliler ihale ile ilgili şartnameyi, 750 lira bedel karşılığında Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden satın alabiliyor.

İhaleye katılacakların, istenilen belgeleri kapalı zarf içerisinde, üzerinde teslim tarih ve saati yazılı alındı belgesi karşılığında 21 Aralık 2022'ye kadar Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'ne teslim etmeleri gerekiyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha