'Fiyat' hamlesi sonuç verdi!

'Fiyat' hamlesi sonuç verdi!
11 Temmuz 2019, 15:10
İspanya'nın en gözde turizm bölgeleri Türkiye ve Mısır'la rekabet için fiyatları düşürüyor.

İspanya'ın gözde turizm bölgesi Mayorka'daki otelciler, Alman tatilcileri Türkiye ve Mısır gibi daha ucuz ülkelerden İspanyol adalarına dönmeye ikna etmek için fiyatları düşürdü.

Yüzde 50 indirimden sonra rezervasyonlar iyileşti

Alman seyahat dergisi FVW Travel'de yer alan yoruma göre Başlıca tur operatörleri, Mayorka için kendi rakamlarının genel pazardan daha iyi olduğunu ve otelcilerin son haftalarda oranları önemli ölçüde düşürmesinin ardından son dakika satışları konusunda ümitli olduklarını iddia ediyorlar. Örneğin, TUI yüzde 50'ye varan fiyat indirimlerinin ardından rezervasyonların iyileştiğini gördü.

Schauinsland-Reisen'in turizm şefi Andreas Rüttgers, özel bir tanıtım kampanyası sayesinde, ada için yapılan rezervasyonları “çok istikrarlı” olarak nitelendirdi. Benzer şekilde, DER Touristik’in Balear’lerin ürün müdürü Nils Lübbe şunları söyledi: “Rezervasyonlara çok zayıf bir başlangıçtan sonra, geçen yıl seviyesine ulaştık.”

Alltours sahibi Willi Verhuven, grubun adadaki Allsun otellerindeki yatırımların karşılığını aldığını vurguladı. “Mayorka bizim için pazarın geri kalanından daha iyi performans gösteriyor ve yaz için müşteri sayısında artış var” dedi.

Almanya’ya yönelik rezervasyonları yapan Amadeus Leisure IT’in aylık satış rakamlarına göre, Palma’ya yapılan Alman rezervasyonlarında, Haziran ayındaki % 8’lik düşüş gerçekleşti. Son 12 ay boyunca Almanya'dan Palma'ya talepte düşüş trendi devam etti.

Balear Adaları Bölgesel Turizm Bakanlığı, Ada'ya uçuşlarda koltuk kapasitesinin % 6,6 oranında daralmasını ve Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında Alman ziyaretçi sayısında tek basamaklı düşüş öngörüyor.

Bu düşüş, Türkiye’de tatil taleplerinin artmasıyla birlikte adadaki yüksek fiyat seviyesine bağlanıyor.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha