Firuz Bağlıkaya: TÜRSAB'ın sırtından inin!

31 Ocak 2017, 00:18
TÜRSAB Yönetiminin acentelerin sorunlarını çözmekte yetersiz kaldığını ileri süren muhalefet lideri Firuz Bağlıkaya, "Meslektaşlarımızı ve geleceğimizi düşünüyorsanız TÜRSAB'ın sırtından inin" dedi.

Son TÜRSAB seçiminden buyana, aradan geçen 14 ay zarfında, acentelerin sorunlarının çözümü için adım atılmadığını söyleyen muhalefet lideri Firuz Bağlıkaya, yayınladığı video mesajda Başaran Ulusoy yönetimine sert eleştirilerde bulundu.

"Bilet acentelerinin sorunu çözülemedi"

Havayolları ile acenteler arasında bayi ilişkisi kurulamadığı sürece bilet acentelerinin sorunlarının çözülemeyeceğini savunan Firuz Bağlıkaya, TL cinsinden belirlenen iç hat servis bedellerinin güncellenmemesi nedeniyle acentelerin mağduriyet yaşadığını ileri sürdü.

Servis bedellerinin müşteri evrakı üzerinde görünmesinin, acente ile müşteri arasında tartışmaya konu olduğunu anlatan Firuz Bağlıkaya, iç hat bedellerinin havayolu şirketlerince tahsil edilip, aylık olarak acentelere ödenmesi gerektiğini söyledi.

"Acenteler ÖTV muafiyetinden neden yararlanamadı?"

Ticari araç yenilemelerinde, birçok farklı sektöre sağlanan ÖTV muafiyetinden seyahat acentelerinin yararlanamadığını hatırlatan Firuz Bağlıkaya şöyle devam etti: "Ülke prestijiyle ilgili bir iş yapıyoruz. Bu işi kamuya anlatıp acentelerin de faydalanmasını sağlamak kimin işi? BYK seçimleriyle ilgili sahtekarlık yapmaktan, pozisyonlarını koruma savaşı vermekten, ticaretle uğraşmaktan acentelerin hakkını savunmaya vakitleri yok".

"Kazandığımız hakları bile savunamıyorlar"

Taşımacılık yapan acentelerin sorunlarının da devam ettiğini söyleyen Firuz Bağlıkaya, binek araçlarla transfer konusunda yargı kararı olmasına rağmen TÜRSAB'ın süreci doğru yönetememesi nedeniyle, yayınlanan yeni yönetmeliğin yargı kararını uygulamayarak, acentelerin aleyhine döndüğünü ileri sürdü. TÜRSAB'ın elindeki yargı kararı ile acentelere dayatılan tüm yolcu taşıma belgelerine itiraz etmesi gerektiğini savunan Firuz Bağlıkaya, "Damat ve Devlet ile kavga etmem diyen bir zihniyet yüzünden kazandığımız haklarımız dahi uygulanamıyor" dedi.

"TÜRSAB'ın sırtından inin!"

Mevcut yönetimin TÜRSAB'ın sırtında bir yük haline geldiğini ileri süren Firuz Bağlıkaya sözlerini şöyle tamamladı: "TÜRSAB'ın sırtındakilere sesleniyorum; meslektaşlarımızı, çocuklarımızı ve geleceğimizi düşünüyorsanız TÜRSAB'ın sırtından inin".

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha