Firuz Bağlıkaya: TÜRSAB’ın elini Hac ve Umre acentalarının cebinden çıkaracağız

Firuz Bağlıkaya: TÜRSAB’ın elini Hac ve Umre acentalarının cebinden çıkaracağız
02 Ekim 2017, 11:18
Hac ve Umre acentalarıyla bir araya gelen TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, seçimi kazandıklarında TÜRSAB’ın elini Hac ve Umre Acentalarının cebinden çekeceklerini belirterek, “ Hac ve Umre Acentaları faaliyetlerini yürütürken, artık TÜRSAB'dan tur onay yazısı almak zorunda kalmayacak” dedi.

İstanbul’da düzenlenen Hac ve Umre Fuarı’na katılan 250’nin üzerinde Seyahat Acentası, HURSAD tarafından düzenlenen yemekte, TÜRSAB Başkan adayı ve Değişim Hareketi Lideri Firuz Bağlıkaya ile bir araya geldi.

Katılımın oldukça yoğun olduğu yemekli toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren HURSAD Başkanı Mehmet Uzuner, Aralık ayında yapılacak olan seçimlerde Hac ve Umre Acentalarının haklarını sonuna kadar savunacağına inandığı Firuz Bağlıkaya’yı destekleyeceklerini bir kez daha belirtti.

HURSAD Başkanı Uzuner, “Değişim Hareketi”nin tüm Hac ve Umre Acentalarının dertlerine derman olacağını da sözlerine ekledi.

Uzuner’in ardından kürsüye çıkan Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Hac ve Umre Acentalarının yaşadığı tüm sorunları yakından bildiğini ve çözümü konusunda büyük çaba sarf edeceğini söyledi.

Bağlıkaya, seçimi kazandıklarında TÜRSAB’ın elini Hac ve Umre Acentalarının cebinden çekeceklerini belirterek, “ Hac ve Umre Acentaları faaliyetlerini yürütürken, artık TÜRSAB'dan tur onay yazısı almak zorunda kalmayacak.” dedi.

TÜRSAB’ın hediyelik eşya ticareti, yemek ve servis gibi akçeli işlere karışmayacağının da altını çizdi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Firuz Bağlıkaya, Hac ve Umre’de teminat mektubu veya sigortadan sadece birinin uygulanmasını sağlayacak olan değişikliği de seçildikleri gün yapacaklarını söyledi.

Yemeği düzenleyen HURSAD’a ve HURSAD Başkanı Mehmet Uzuner’e teşekkür eden Firuz Bağlıkaya, toplantının ardından Hac ve Umre Fuarı’nı ziyaret etti. Değişim Hareketi üyeleriyle birlikte tüm standları teker teker dolaşan Bağlıkaya, “Değişim Hareketi”ne katılan 100’ün üzerinde Acenta temsilcisine rozet taktı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha