Firuz Bağlıkaya: Sorunları çözmek için geliyoruz...

Firuz Bağlıkaya: Sorunları çözmek için geliyoruz...
03 Ekim 2017, 19:05
TÜRSAB Başkan Adayı ve Değişim Hareketi Lideri Firuz Bağlıkaya, Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Zeki Apalı ile bir araya geldi. Görüşmede "sorunları konuşarak aşalım" mesajı çıktı.

TÜRSAB Başkan Adayı ve Değişim Hareketi Lideri Firuz Bağlıkaya, TUREB Başkanı Zeki Apalı’yı Ankara’daki makamında ziyaret etti. Acenteler ve rehberler arasındaki sorunların farkında olduğunu dile getiren Firuz Bağlıkaya, yönetime geldiklerinde sektörün tüm paydaşları ile bir araya gelerek, sorunların çözümü için çaba harcayacaklarını dile getirdi.

Yaklaşmakta olan seçimlerin TÜRSAB kadar Türkiye turizmi açısından da büyük önem taşıdığına dikkat çeken Firuz Bağlıkaya, katılımın artırılmasının değişime ve çözüme katkı sağlayacağını ileri sürdü.

"Bağlarımızı güçlendirelim"

Sayısı 500’ü geçen seyahat acentası sahibi rehberlerin TUREB ile TÜRSAB arasında köprü görevi üstlenebileceğini söyleyen Firuz Bağlıkaya, mevcut bağların güçlenmesinden kazananın Türk turizmi olacağını sözlerine ekledi.

Zeki Apalı: Sorunlar hepimizin, duyarsız kalamayız

Acenteler ile rehberler arasındaki sorunların düzenlenecek ortak çalışmalarla aşılabileceğine inandığını söyleyen TUREB Başkanı Zeki Apalı ise “Bir paydaşın sorunu diğer paydaşları da etkiliyor; bu duruma duyarsız kalmamız mümkün değil” dedi.

İlk somut adım atıldı

TUREB ve rehberlerin yazacakları kitapların müze mağazalarında yerli/yabancı okuyuculara ulaştırılması için hemen bir çalışma başlatılması kararının alındığı görüşmede, sektörün ileriye taşınması için karşılıklı temennilerde bulunuldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha