Firuz Bağlıkaya: Saldırılarınızdan yılmadım, yılmayacağım!

24 Kasım 2022, 00:10
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bakan Ersoy’a sert çıktı. Seyahat acentalarının ve TÜRSAB’ın haklarını savunduğu için Ersoy tarafından bedel ödemeye mecbur bırakıldığını ifade eden Bağlıkaya, “Saldırılarınızdan yılmadım, yılmayacağım” dedi.

TÜRSAB Genel Kurulu’na sayılı günler kala, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya arasındaki gerilim had safhaya çıktı. Ersoy’un Bağlıkaya’ya muhalefet eden adayları makamında kabul ederek, sektörün güncel sorunlarına dair çözüm vaatlerinde bulunması, bardağı taşıran son damla oldu.

Ersoy’un açık açık, TÜRSAB seçimlerine müdahil olmasını, yayınladığı bir video ile eleştiren Bağlıkaya, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Ersoy’un iddialarına cevap verdi

Ersoy’un kendisiyle ilgili algı yaratmak için birtakım söylentiler yaydığını ifade eden Bağlıkaya, ileri sürülen iddialara ilişkin cevaplarını şöyle sıraladı: “Önce ‘ailemle ilgili haberler yaptırdı’ dedi. Sonra ‘hakketmeden iş aldı’ dedi. Daha sonra ‘yerimde gözü var’ dedi. Şimdi de ‘şirketlerine cezalar kestim, o yüzden bana tepkili’ deyip, kendini ziyaret edenlerden bunu her yerde anlatmalarını istiyormuş.

Aile meselesinin benimle ilgisi olamayacağını o zaten biliyordu. Yaşananlar da herkese öyle bir şey olmadığını gösterdi. Hak etmeden iş aldı dediği ise 2016 yılında ciddi bir fiyat farkıyla açık artırma ile şirketimin aldığı bir işti ve ben o dönemde hiçbir görevde değildim. Hatta kendisi ile birlikte seçime girmiş ve kaybetmiştik.

Yerinde gözüm olduğu iddiası ise onun içinde büyüttüğü ve bir türlü yenemediği korku ve kaygısı olabilir. Ama benim böyle bir girişimimin olmadığını, seçilerek geldiğim makamda mutlu olduğumu, onun haricinde herkes biliyor.

Sektörden bakan atanmasının yanlışlığını gördük ve açıkça ‘sektör bir daha sektörden bakan istemiyor’ diye açıklamalarım var.

Şimdi servise konulan ‘şirketlerine ceza yazdım, o yüzden bana karşı’ söyleminin içinde ise farklı bir gerçek var. Ama ters söylemiş, ceza yazdığı için karşı değiliz maalesef acentaların aleyhine yaptıklarına karşı olduğumuz için cezalar yazıldı. Doğru olan budur. Sayın bakan sebep ile sonucu kasti olarak birbirine karıştırıyor. Ama biz bunu, bugüne kadar hiç TÜRSAB gündemine getirmedik. Hatta benim hakkımda türlü bahanelerle suç duyuruları yaptılar. Vakfımıza bağış topladığımız için savcılıklara defalarca suç duyurusunda bulundular, dava açtırdılar. Biz seyahat acentalarının haklarını korudukça, onlar için mücadele ettikçe hem birliğimize hem şahsıma hem de şirketlerime saldırılar devam ediyor.”

Seyahat acentalarının haklarını korumaktan vaz geçmeyeceğim

Ersoy’un yasayı çıkartacağına dair farklı yerlerde beyanları olduğunu hatırlatan Bağlıkaya, bilinçli olarak acentaların sorunlarının çözülmediğini ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: “Ben, birliğimizi ve seyahat acentalarının haklarını koruduğum için saldırılara muhatap oldum, olmaya da devam ediyorum… Cezalar ödedim, belki de daha fazlasını ödeyeceğim. Seyahat acentalarının haklarını korumaktan vaz geçmeyeceğim. Saldırılarınızdan yılmadım, yılmayacağım. Bu bedelleri öderken haklı olduğumu, doğruyu yaptığımı, üstlendiğim görevin gereğini yerine getirdiğimi bilmenin gücüne sahibim. Sizler hep arkamda durdunuz, bu destek devam ettiği sürece de seyahat acentalarını ve birliğimizi korumak için çalışacağım. Birlikte daha iyiye ulaşacağız. Genel kurulda görüşmek üzere…”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha