Firuz Bağlıkaya: MICE sektörü TÜRSAB yönetiminde daha etkin olmalı

Firuz Bağlıkaya: MICE sektörü TÜRSAB yönetiminde daha etkin olmalı
08 Mayıs 2017, 23:41
Detur CEO’su Firuz Bağlıkaya, MICE sektörü temsilcilerinden, TÜRSAB yönetiminde daha etkin olmalarını istedi.

Detur CEO’su Firuz Bağlıkaya, Site Turkey Derneği’nin 10 Karaköy Otel’de düzenlenen aylık buluşmasında, MICE sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi. Bağlıkaya, yaptığı konuşmada, Türkiye turizmi için izlenen stratejilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Bir önceki seçimlerde TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olma sürecini anlatan Bağlıkaya, “seyahat acenteleri” adı altındaki bir birliğin faaliyetlerini, sektörün içerisinde, tur operatörü mesleğini icra edenlerin yürütmesi gerektiğine inandığı için böyle bir karar aldığını belirtti. Bağlıkaya konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Elinizi taşın altına koymazsanız bu iş olmuyor. Ne kadar iyi niyetli olursa olsun, seyahat acenteleri birliğini, bu mesleğin içinde olmayanlar yönettiği zaman, MICE sektörünün dertleri anlaşılmıyor; tur operatörlerinin sıkıntıları anlaşılmıyor. Ben de kendi derdimin anlaşılmadığını, söylenmesi gereken şeylerin söylenmediğini, çözümde ısrarcı olunmadığını gördüm için böyle bir girişimde bulundum.”

"Hakkınızı savunacak bir yönetim seçin"

TÜRSAB seçimlerine katılım oranının düşük kalmasına dikkat çeken Bağlıkaya; MICE sektörünün temsilcilerini bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti. MICE sektörünün yaşadığı sorunlara çözüm bulunabilmesi için sektör temsilcilerinin seçim sürecinde aktif rol alması gerektiğini savunan Bağlıkaya, "En azından seçimlerde oy kullanmaya giderek, hakkınızı savunacak, sorunlarınıza çözüm arayacak bir yönetimi seçmeniz gerekir" dedi.

MICE sektörünün ve tur operatörlerinin sorunlarının mevcut TÜRSAB yönetimiyle çözülmeyeceğini savunan Bağlıkaya; sektör temsilcilerinin TÜRSAB yönetiminde ve komitelerde daha fazla yer alması gerektiğine vurgu yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha