Firuz Bağlıkaya: 'Elimin tersiyle ittim' dediği tasarıda imzası var

13 Şubat 2018, 09:17
Başaran Ulusoy'un yönetime geldiklerinde küçük acentaları ezeceklerine dair ortaya attığı iddialara yanıt veren Firuz Bağlıkaya, "Elinin tersiyle ittim dediği yasa tasarısında imzası var" dedi.

Başaran Ulusoy'un sık sık dile getirdiği yasa tasarısı ile ilgili olarak Firuz Bağlıkaya şunları anlattı: “Bu TÜRSAB’ın yönetim kurulundan geçmiş bir yasa tasarısı. Başaran Ulusoy 'Ben engelledim' diyor ancak altında imzası var. Artık nasıl engellediyse? Bu yasanın tamamını bana mal ediyorlar. İnsaf diyorum. Altında imzanız var, siz gönderdiniz. Ayrıca orada kötü bir şey yok. Yeni kurulacak Seyahat Acentalarına 250 bin lira teminat geliyordu. Başaran Bey hala savunuyor bunu. Eski Acentaların değeri artacaktı. Baktılar biz aday olduk, içinden Acentaların kafalarını karıştırabilecek maddeleri çekip alarak, bize karşı seçim malzemesi olarak kullanıyorlar. Adaysan dürüst olacaksın. Söylediklerinin hiç biri doğru değil.” dedi.

“Seçime 20 gün kalmış. Kimin aday olacağı belli değil”

Başaran Ulusoy’un aday olup olmayacağı konusunda soruyu yanıtlayan Bağlıkaya, “Seçime 20 gün kaldı. Başaran Bey’in listesinden daha kimin aday olduğu belli değil. Bunlar belki son 10 gün otuz kişinin adının yazılı olduğu bir liste çıkaracaklar. O listede olacakların ruh halini çok merak ediyorum. Aday mısın? O zaman neden insanlara kendini tanıtmadın? Projelerin ne? Yani bu kadar ciddiyetsiz, bu kadar insanların aklını, zekasını, oyunu küçümseyen yanlış bir iş bu. Başaran Bey’in devamı olarak gelecek bir aday varsa, bugüne kadar çıkması lazımdı. Başaran Ulusoy’a yakışan insanlara eşit mesafede durup, layığıyla bu görevi yeni gelen arkadaşlara devretmesidir” dedi.

Başaran Ulusoy’un kendisini hedef alan açıklamalarını agresif bulduğunu belirten Bağlıkaya; “Sen aslında gidişata ve acentaların durumuna sinirlenmelisin. Hırçın davranman gereken biz değiliz. Burada ne varsa senin eserin zaten.” diye konuştu.

“Taksitle, çekle, senetle Acenta kurdurdu. Rekabet dengesini bozdu.”

Başaran Ulusoy hakkındaki açıklamalarına devam eden Firuz Bağlıkaya, “Taksitle, çekle, senetle acenta kurdurdu. Her gün iki Seyahat Acentası kurulmasına müsaade etti. Dalga mı geçiyorsunuz, ne istikrarı ya? Biz, bu istikrarı istemiyoruz. Fakirliğin, fukaralığın, işsizliğin istikrarı mı olur? Milleti işsiz bıraktın sen!” dedi.

Uluslararası iş yapan bir firmanın sahibi olduğunu ve yurt dışında da şirketleri bulunduğunu belirten Firuz Bağlıkaya, Başaran Ulusoy’un vergi kaçırdığına dair bir hava yaratmaya çalışmasına ise “Bu işlerden çok fazla anlamadığı ortada. Öyle ki; yurt dışında iş yapıp, Türkiye’de vergi verilmeyeceğini bilmesi lazım. Hangi ülkede iş yapıyorsan, vergini oraya ödersin.” diyerek, bu konu hakkındaki tepkisini ortaya koydu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha