HIKVISION

Firuz Bağlıkaya: Düşün artık TÜRSAB’ın yakasından

Firuz Bağlıkaya: Düşün artık TÜRSAB’ın yakasından
30 Kasım 2019, 13:55
TÜRSAB Genel Kurulun'da Hilal Turizm’in sahibi sahibi Nebil Çelebi'ye cevap veren TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya sert konuştu.

Mali rapora ilişkin söz alan Hilal Tours’un sahibi Nebil Çelebi’nin konuşmasına cevap vermek üzere söz alan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya sert konuştu.

Genel Kurul’un TÜRSAB’ın evi olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Firuz Bağlıkaya, “Nebil Bey haklı, bura bizim evimiz, burada konuşmayıp da nerede konuşacağız" dedi.

TÜRSAB’ın bilançolarının internette yayınlandığını hatırlatan Firuz Bağlıkaya, Çelebi'ye hitaben, “Peki kardeşim 560 milyon borç yaparken sen neredeydin? Sen TÜRSAB’ın muhasip üyesi değil miydin?” diye sordu.

“Bir yalan üretip sonra kendileri de inanıyor”

Nebil Çelebi’nin TÜRSAB’da görev yapan silahlı korumalar iddialarına ilişkin de Bağlıkaya, “Silahlı, silahsız koruma kim. Genel merkeze geldin de seni silahlı korumalar mı karşıladı? Bir yalan üretiyorlar kendileri de inanıyor” şeklinde cevapladı.

Bağlıkaya, TÜRSAB’da çalışan profesyonel yöneticilerin yüksek maaş aldığına ilişkin iddiayı da şöyle cevapladı: “İki sene öncesinde sekreter olarak çalışanların maaşı 25 bin liraydı. Ama onlar kayıtlarda bile yoktu. Başka şirketlerde görevliymiş gibi maaşlar veriliyordu. Arkadaş onları çok iyi biliyor."

TÜRSAB’ın parasını TÜRSAB’a harcadık

Kendilerinden önceki yönetimin hac umre acentalarıyla ticaret yaptığını Irak Vizesi ve müze bileti satmasına rağmen 560 milyon TL borç bıraktığını hatırlatan Firuz Bağlıkaya, “Her şeye rağmen bizim bilançomuz 35 milyon fazla veriyor. Biz hiç değilse TÜRSAB’ın parasını TÜRSAB’a harcadık” dedi.

“Artık buranın yakasından düşün”

Nebil Çelebi’nin oturduğu yerden Firuz Bağlıkaya’nın sözünü kesmesi üzerine sert tepki veren Firuz Bağlıkaya, Çelebi'yi kast ederek, “Beyefendi buraya çıkana kadar burada çıt var mıydı.? Ya artık buranın yakasından düşün artık. Alnımız açık, pırıl pırıl, bizden önce eski yönetimle şirketler kurup, ticaret yaptınız mı yapmadınız mı? Asıl siz onu söyleyin. Anlaşılan ticaret yapmayı özlemişler. Size özlediğiniz başkanı bu Hazirun size vermeyecektir. Ben bu arkadaşı iyi tanırım, bu polemik devam eder. Cevap hakkı doğarsa bir daha kürsüye gelmek üzere" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha