Firuz Bağlıkaya’dan Ulusoy’a sert eleştiri

Firuz Bağlıkaya’dan Ulusoy’a sert eleştiri
23 Şubat 2017, 11:47
Detur CEO’su Firuz Bağlıkaya, ACE of MICE Fuarı’nın açılış törenine katılmayan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’a sert eleştiriler yöneltti.

Kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün en önemli organizasyonlarından olan ACE of M.I.C.E. İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Açılış gününde fuarı ziyaret eden Detur CEO’su Firuz Bağlıkaya; ACE of MICE Genel Müdürü Volkan Ataman ve sektörün diğer önde gelen temsilcileriyle görüştü.

Ziyareti sonrasında Turizm Ajansı’na açıklamalarda bulunan Firuz Bağlıkaya; katılımın beklenen daha yüksek olduğunu; bu yüksek katılımın Türkiye’de MICE sektörünün yaşanan siyasi gelişmelere ve tüm olumsuzluklara rağmen ne kadar dirençli olduğunun en büyük göstergesi olduğunu belirtti. Bağlıkaya; “bu yüksek katılım Türkiye turizmi için güzel günlerin habercisidir.” dedi.

MICE sektörünün, yaşanan olumsuz gelişmelerden en çabuk etkilenen ve en hassas sektör olduğuna dikkat çeken Bağlıkaya; şunları kaydetti: “Kongre ve toplantı turizminde programlar çok öncesinden yapılıyor. Yaşanan herhangi bir olumsuz gelişme önümüzdeki 3 yılı etkiliyor. Bu nedenle MICE sektörü, içerisinde bulunduğumuz süreçte en çok darbe alan, en çok etkilenen ve en çok sıkıntıya düşen sektördür. Ben, uzun vadede Türkiye turizminin tekrardan toparlanmaya başlamasıyla birlikte MICE sektörünün de hak ettiği yerlere geleceğine inanıyorum çünkü ülkemizin sunacağı birçok avantaj var.”

Türkiye’deki MICE sektörünün yeniden canlanması için Türkiye turizmin tüm aktörlerinin, tüm üst düzey yöneticilerinin işbirliği içerisinde “birlik mesajı” vermesi gerektiğinin altını çizen Bağlıkaya; açılış töreninde TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’un yer almamasını eleştirdi.

Bağlıkaya, açılış töreninde tüm üst düzey sektör temsilcileri tarafından birlik mesajı verilmesi ve sektöre cesaret vermesi açısından Türkiye turizminin önemli kuruluşlarından TÜRSAB Başkanı’nın da yer alması gerektiğini vurgulayarak; “Tabi bu bir mobilya, dekorasyon fuarı olduğu için TÜRSAB Başkanı’nın da yer almaması gayet doğaldır.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha