Firuz Bağlıkaya'dan kararlılık mesajı: Artan motivasyonla çalışmalarımızı sürdürüyoruz

29 Aralık 2017, 17:13
Yeni yıl mesajı yayınlayan Değişim Hareketi Lideri Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Genel Kurulu'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ciddi haksızlıklara uğramalarına rağmen pes etmeyeceklerini vurgulayan Bağlıkaya, artan motivasyon ile çalışmalara devam ettiklerini açıkladı.

"Diklenmedik dik durduk"

Yeni yıl mesajı yayınlayan Değişim Hareketi Lideri Firuz Bağlıkaya, açıklanan TÜRSAB Genel Kurul'u tarihi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yaşanan süreçte ciddi haksızlıklara uğradıklarını vurgulayan Firuz Bağlıkaya, her şeye rağmen "Pes etmedik, kimseye diklenmedik, ama dik durduk" dedi.

"Çalışmalarımızı yoğun bir tempoyla sürdürüyoruz"

Önlerine çıkan engellere rağmen çalışmalarına devam ettiklerini belirten Firuz Bağlıkaya, "Artan motivasyonumuz ve değişime olan sonsuz inancımız ile birlikte, seçim çalışmalarımızı yoğun bir tempoyla sürdürüyoruz" diye konuştu.

Firuz Bağlıkaya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Değerli Meslektaşlarım,

Acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz. Öncelikle 2018’in ülkemize, milletimize barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

2017’de sektör olarak yaşadığımız sorunlar ne yazık ki her geçen gün katlanarak artmaya devam etti. Aidatları almayacağız diyerek tahsil etmedikleri aidatları seçim malzemesi yapan mevcut yönetim, tahsilat için binlerce meslektaşımızın üzerine TÜRSAB’ın avukatlarını gönderdi. Biz TÜRSAB aidatlarını düşüreceğiz, birikmiş borcu olanlara yeniden yapılandırma ile ödeme kolaylıkları getireceğiz.

BYK Başkanları ile ilgili hukuksuz soruşturmalar ve görevden almalar başladı. Koltuğunu korumaktan başka bir derdi olmayan mevcut yönetim, seçimi ertelemiş olmasına rağmen sanki hiç bir şey olmamış gibi, kamunun gözü önünde hukuksuz icraatlarına devam ediyor. TÜRSAB’ın 45 yıllık tarihinde ilk defa bir Genel Kurul, mevcut yönetimin çirkin planları yüzünden yapılamadı.

Bakanlığımız tarafından TÜRSAB’ı Genel Kurula hazırlamak için seçim tarihinden üç hafta sonra görevlendirilen heyet, seçim tarihinin yasal süresinin son günü olan 24-25 Şubat olarak açıkladı.Yani 2-3 Aralık 2017’de yapılması gereken Genel Kurul tam 82 gün ertelenerek 24-25 Şubat 2018’de yapılacak. Üstelik, ertelenen seçimde oluşan hazirun işlemleride tekrar yapılacak.

Mesleğine sahip çıkan, sorumluluk sahibi turizmciler olarak bu kötü gidişata dur demek bizim için kaçınılmazdır. Ciddi haksızlıklara maruz kalsak da pes etmedik, kimseye diklenmedik ama dik durduk.

Kendi kaderleriyle baş başa bırakılan Seyahat Acentalarının problemlerini kesin olarak ortadan kaldırmak ve mesleki şartlarımızı iyileştirmek adına başlattığımız mücadelemize desteğinizle devam ediyoruz. Artan motivasyonumuz ve Değişime olan sonsuz inancımız ile birlikte, seçim çalışmalarımızı yoğun bir tempoyla sürdürüyoruz

Bir kez daha 2018 yılının ümit ve beklentilerimizi karşılayacak bir yıl olmasını temenni ediyor, sektörümüzün içinde bulunduğu darboğazı atlatarak, hak ettiği refaha kavuşacağına canı gönülden inanıyorum.

2018 yılı, Acentaların birliği ile barışma yılı olacak. 2018 yılı Değişimin yılı olacak.

Sevgi ve saygılarımla…

Firuz Bağlıkaya

Yorumlar
Ali Boğaçhan ERDEM
30 Aralık 2017, Cumartesi 09:05
İnşallah bu secim hayrimiza bitecek ve Tursab laik olduğu değerine kavesacak
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha