Firuz Bağlıkaya: Çok ciddi bir borç ile karşı karşıya kaldık ama yıkılmayacağız!

Firuz Bağlıkaya: Çok ciddi bir borç ile karşı karşıya kaldık ama yıkılmayacağız!
08 Haziran 2018, 12:22
İlk 100 günlük icraatlarını açıklayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, çok ciddi bir borçla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, "Üyelerimizin desteğiyle dimdik ayakta duruyoruz" dedi.

TÜRSAB Yönetimi, göreve gelişlerinin ardından geçen 100 günde gerçekleştirdikleri icraatları kamuoyuna açıkladı. Ankara’da üst düzey bürokratların ve 500 seyahat acentasının katıldığı iftar, 7 Haziran Perşembe günü Ankara Sheraton Hotel'de gerçekleşti.

Çavuşoğlu: Firuz Bey'in ülkemize ve turizmimize de büyük hizmetleri olacaktır

Açılış konuşmasını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığı toplantıda Çavuşoğlu, kendisinin turizmle her zaman iç içe olduğunu ve hükümetin turizmin önemini iyi bildiğini vurgulayıp TÜRSAB ile çok yakın bir iş birliği içerisinde olduklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya hakkında “Firuz Bey benim çok eski bir arkadaşım, dostumdur. İnanıyorum ki TÜRSAB Başkanı olarak değerli Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber ülkemize ve turizmimize büyük hizmetleri olacaktır” diyen Çavuşoğlu, turizmcilerin her zaman yanında olduklarını ve destek olacaklarını belirtti.

Firuz Bağlıkaya: Çok ciddi bir borç ile karşı karşıya kaldık

23. dönemin göreve gelişinin 100. günü için hazırlanan ve 100 günde yapılan icraatların anlatıldığı “100 Günde Neler Yapıldı?” filmi gösterildikten sonra Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya kürsüye çıkarak konuşmasını gerçekleştirdi.

Konuşmasına turizm rakamlarına değinerek başlayan Bağlıkaya, 2018 yılının ilk 4 ayında geçen yıla göre yüzde 32.5 artışla, ülkemize 8 milyon turist geldiğini ve bu rakamın tarihi bir rekor olduğunu söyledi.

Ankara’nın da turizmden daha çok pay almasını için açıklamalar yapan Bağlıkaya, “Türk turizmi gelişiyor, büyüyor. Ankara’nın da kültür, kongre, sağlık, spor, alışveriş turizmi gibi birçok alanda hak ettiği payı alması için hep birlikte elimizden gelen çabayı göstermeliyiz.” dedi. Seyahat acentalarını zor durumu düşüren UKOME tarafından alınan karara karşı ses yükselttiklerini ve bunun sonucunda da olumlu adımların atılmaya başladığına değindi. Ayrıca kurumu devraldıklarında çok ciddi bir borç ile karşı karşıya kaldıklarını fakat üyelerin desteğiyle dimdik ayakta durabildiklerini; hiçbir zaman yıkılmadıklarını ve yıkılmayacaklarını dile getirdi.

Yorumlar
Muzaffer Ergöz
09 Haziran 2018, Cumartesi 11:09
Arkadaşlar, Bana telefon edip konuyu daha açık yazmamı istiyorsunuz. Olur yazayım. Beni tanıyan tanıyor. Denizleri turizme açan bir firmayım. Düsseldorf bot fuarında Bodrum'u tanıtan ilk firmayım. Yetki abilerimizin elinde ya bu faaliyetleri (Deniz sporlarını) yapabilmemiz için acenta belgesi almamızı emrettiler. Aldık. Dünya sosyetesini (Prens Charles, Aktör belmando, Rockafeller'i) Bodrum'a getirdik. Böyle bir acenta yaşatılacağı yerde neymiş şirketin tamamı satılacakmış. Kardeşim ortaklar ayrılıyor. Turizm yapmayacak şirketteki acenta belgesi öbür ortaklardan alınıp turizm yapacak şirkete geçmesi gerekiyor. Adı TÜRSAB olan kurum bu sorunu çözeceği yerde acentayı kapatıp yok etmeyi yeğliyor. Bu emek, bu Avrupa'da tanınmışlık, bu ihtisas ne oluyor ölüyor. İşte Allah bizi bu zihniyetten kurtardı. Yeni yönetimden acentamı geri istiyorum. hepsi bu. Suç yapmamışım, zarar yapmamışım. Yüzlerce insanı getirmişim sen kalk yeteneksiz bir Genel Sekreterin kalemiyle beni tehdit et.
Muzaffer Ergöz
09 Haziran 2018, Cumartesi 09:00
Başkanım Öncelikle başarılar dilerim. Geçmiş yönetim. Sokaktan geçen herkese acente belgesi verdi. Sonra belgeyi şirketlere bağladı. Bir gurup ayrılınca belge turizm yapmayacak öbür gurupta kaldı. Hayatın ve ticaretin olağan akışında olan bu tür gelişmeler dikkate alınmadı bir sürü acente yok edildi. Bu acımasızlığı, bu katliamı ne zaman önleyeceksiniz Ergüzler acentası (mülga) Muzaffer Ergöz
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha