Firuz Bağlıkaya, Bakan Ersoy, MÜSİAD ve HÜRSAD ittifakını ezdi geçti…

Firuz Bağlıkaya, Bakan Ersoy, MÜSİAD ve HÜRSAD ittifakını ezdi geçti…
27 Kasım 2022, 17:40
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da müdahil olduğu TÜRSAB 25. Genel Kurulu’ndan zaferle çıktı. Bağlıkaya en yakın rakibine, 1109 oy fark attı.

TÜRSAB’ın 25’inci Genel Kurulu, tarihinde görülmemiş bir mücadeleye sahne oldu. Firuz Bağlıkaya’nın liderliğini yaptığı “Yeniden Değişim” grubu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy koordinasyonundaki, MÜSİAD ve HÜRSAD ittifakına karşı büyük bir zafer kazandı. Seçim sonucunda Firuz Bağlıkaya 2302, Ali Bilir 1193, Bilal Korkmaz 328 ve Eyüp Kartal 53 oy aldı.

Bağlıkaya, Ersoy ve yönlendirdiği gruplara sert çıktı!

Sonuçların açıklamasının ardından bir konuşma yapan Firuz Bağlıkaya, seçime müdahil olan Bakan Ersoy ve Ersoy’un telkinleri ile genel kurulu sabote etmeye çalışan guruplara sert eleştirilerde bulundu.

Firuz Bağlıkaya, seyahat acentaları tarafından ayakta alkışlanan konuşmasında şunları söyledi:

“Sadece seçim kazanmadık, destan yazdık…”

Dün yaşanan ve unutmamamız gereken olaylar var. Bugün biz burada sadece bir seçim kazanmadık. Bugün burada tarih yazdık, destan yazdık.

Bundan önce seçimleri kazandığımızda, kaybeden yok, kazanan TÜRSAB demiştik. Bu sefer de kazanan yine TÜRSAB ve inananlardır.

“Dibine kadar kaybettiler!”

Ama bu sefer dibine kadar kaybedenler de var. Seçimi kaybederken, kendilerini de müktesebatlarını da itibarlarını da bir kalemde kaybedenler var. Üç günlük dünya menfaati için yollarını, yürüyüşlerini, arkadaşlarını değiştirenler kaybetti. Eksikliğini, yetersizliğini, kifayetsizliğini bir türlü kabul etmeyen muhterisler kaybetti. Yalanla dolanla yazılar yazan, iftiralarla videolar çeken, programlar yapan zavallılar ve o yalanlarına kananlar kaybetti. Üç senedir yemeyip içmeyip her türlü kumpasları kuranlar, tuzakları, pusuları kuranlar, fırıldaklar, sarmaşıklar onlar. Olay çıkaranların 13 bin acenta içinde bir avuç bile olmadıklarını, azgın azınlık olduklarını gördüler. Kendi meslek kurularına ve ona hayatlarını veren arkadaşlarına kolpadan da olsa aslan kesilen, ama gücün makamın karşısında süt dökmüş kediye dönenler kaybettiler. Yaktıkları mumlar yatsıyı bile görmedi. Zorbalık yaparak, çirkeflik yaparak, kürsüleri basarak, bağırıp çağırarak, burada terör estirerek, bir kalkışma edasıyla TÜRSAB’ımızı teslim alacağını zanneden zavallılar kaybetti.

“50 yıllık bir kurumu işgal etmeye cüret edenlere yazıklar”

Her seçimde provokasyon yapıp, ne kadar aciz ve zavallı olduğunu gösterenlere söylüyorum. Mert değilsiniz, delikanlı değilsiniz tatlı su külhanbeyisiniz siz. Sizin çakma kabadayılığınız bize sökmez. Kavga ederken bile pusunun tuzağın beşinde olan, kalleşliği karakter edinmiş zavallılar yine kaybetti. Yazıklar olsun azgınlık ve çirkeflikle 50 yıllık bir kurumu işgal etmeye cüret edenlere yazıklar olsun. Zorbalıktan medet umanlara yazıklar olsun. Seçimler kazanılır ya da kaybedilir, Allah kimseye utanma duygusunu kaybettirmesin. Ellerindeki güçle şımarıp yoldan çıkanlar, ikbal dağıtarak her istediklerini yapacaklarını sananlara da yazıklar olsun.

“Adamınızı ezdirmediniz, yedirmediniz, ezdiniz geçtiniz”

Değerli arkadaşlarım bugün vefanın, mücadelenin ve dirayetin kitabını yazdınız. Adamınızı ezdirmediniz, yedirmediniz, ezdiniz geçtiniz.

“Kendi ilçelerinde bile partisine seçim kazandırmaya çapı yetmeyenlere haddini bildirdiniz”

Bugün burada vakarıyla, vefasıyla ayakta duranlar kazandı. Güce, kibre ve zorbalığa karşı hakkı savunanlar, hakka yaslananlar, hakka tapanlar kazandı. Kendilerine, fırsat, kariyer ve makam veren partilerine memleketlerinde seçim kaybettirenler. Hadi ilerinde vaz geçtik, kendi ilçelerinde bile partisine seçim kazandırmaya çapı yetmeyip, bu seçime müdahil olanlara haddini bildirdiniz. Elimizi silip çöpe ettiğiniz yamaklarını maşa olarak kullanıp, uzaktan kumanda seçimleri sabote etmeye çalışanlara hadlerini bildirdiniz.

“Selam olsun gücün karşısında titreyenlere karşı, sarsılmadan dimdik duranlara…”

Selam olsun hakka, hakikati hayatına rehber kılanlara. Selam olsun mandacılık, vesayetçilik için değil bağımsızlığı ve özgürlüğü için yaşayanlara. Selam olsun şereflerini, ilkelerini menfaatleriyle değiştirmeyen gerçek dava arkadaşlarıma. İlkelerini, değerlerine, ayaklarında değil, alınlarında başlarında taşıyanlara. Selam olsun gücün karşısında titreyenlere karşı, sarsılmadan dimdik duranlara. Selam olsun vefayı hayatının şiarı yapanlara. Ne mutlu ki, Allah’ım sizin gibi yol arkadaşlarını bana nasip etti. Sizler için çalışmayı nasip etti. Rabbim beni sizlere mahcup etmesin, sağ olun var olun.”

İşte TÜRSAB'ın Yeni Yönetim Kurulu!

Başkan-Firuz Bağlıkaya-Tripoki Turizm

Davut Günaydın-Tigris Turizm

Hasan Eker- Burkon Turizm

Yıldırım Taş- Turizm Atölyesi

Mehmet Akyıl- Akyıl Turizm

Mehmet Hasan Güneysu- Anx Services Turizm

Talip Aldemir- A-Andromeda

Elif Ural- Medworld Turizm

A Fetullah Aşkın- Altınoluk Turizm

Yönetim Yedek Üyeler

Rıza Perçin- Sea Kekova Tour

Özgen Uysal- Papirus Turizm

Engin Ceylan- İzmir İzcesa Turizm

Esra Başeskioğlu- 28 Anse Turizm

Oya Ebru Küçükel- Çakıltaşı Turizm

Kerem Serkan Çoban- New World Travel Turizm

Erol Türk- Paximum Turizm

Gökhan Ataseven- Gömü Tourism And Travel Ageny

Ali Yaramışlı- Rover Turizm ve Organizasyon

Denetim Kurulu

Hakan Bayındır- Gita Tur

Eşref Şentürk- Birey Turizm

Tülay Salihoğlu- Profession Turizm

Oktay Karadeniz- Oktay Karadeniz Tour

İbrahim Gül- Gülasya Turizm

Özgür Borucu- Kaş Özgür Turizm

Disiplin Kurulu

Hacı İbrahim Canatan- Canatan Seyahat Acentası

İbrahim Tanrıverdi- Arnika Turizm

Muharrem Güldemir- Uzman Turizm

Hamdullah Elalmış- Mutlu Turizm

Özgür Ildır Öksüz- Asaria Turizm

Yusuf Alfat- Yusuf Alfat Turizm

Yorumlar
Haydar Dursun
28 Kasım 2022, Pazartesi 08:27
işte Turizmin geldiği nokta doğal olarak seçen seçerken kendisine en yakın olanı seçiyor bu gayet normal. Gelelim seçilene kimdir bağlıkaya ne yapmıştır nerden gelir. Ben hatırladıklarımı yazıyorum Tursem akıbeti malum Detur bu tam uzman işi önce Taşeron firma açıldı FBB Firuz Barbaros Bağlıkaya esnaftan ayak bastı paraları toplandı personelin hakları gaspedildi şimdi yok battı. Detur pandemi sonrası itibarı kalmamamıştı satıldı diye gösterildi otelci taşımacı ve müşteriler mağdur. Perdenin arkasında kim var? Bu site bu yorumu yayınlarmı bilmem ben gönderiyorum
Mehmet UZUNER
28 Kasım 2022, Pazartesi 03:28
Öncelikle Firuz Beyin Listesinde de HURSAD üyelerinin olduğunu hatırlatmak isterim. Genel kurullarda kazanan kaybedeni ezmez tam tersi beraber çalışmaya davet eder. En azından medeni olmak gerektirir. BUNA DA BİR YORUM BEKLİYORUM. GENEL KURULLARDA TARAF OLMAK BU KADAR KÖTÜ İSE, SAHTE İMZA İLE YETKİ BELGESİ ÜRETİP OY KULLANMANIN DURUMU NEDİR?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha