Firuz Bağlıkaya: Biz ihaleye girme diyoruz, o ihale var neden benimle istişare yapmadın diyor

Firuz Bağlıkaya: Biz ihaleye girme diyoruz, o ihale var neden benimle istişare yapmadın diyor
24 Şubat 2018, 13:39
Başaran Ulusoy'un konuşmasında kendisine yönelttiği eleştirilere cevap vermek için kürsüye gelen Değişim Hareketi Lideri Firuz Bağlıkaya, "Biz acentaların aleyhine hiçbir iş yapmadık, söylediği her şey yalan" dedi.

Başaran Ulusoy'un konuşmasının ardından kürsüye gelen Değişim Haraketi Lideri Firuz Bağlıkaya, Başaran Ulusoy'un konuşmasında sık sık kendisine suçlamalar yönelttiğini hatırlatarak, "Biz birleştirici bir konuşma yapmasını beklerdik fakat o yine aynısını yaptı. Böldü, ayırdı bizi birbirimizden kopartmaya çalıştı" dedi.

"Senin ihaleyle ne işin var?"

Başaran Ulusoy'un bilet ihalesiyle ilgili kendisiyle istişare etmediği yönündeki eleştirisine cevap veren Firuz Bağlıkaya, "Gelip ihaleyi sorsaydı diye bizi eleştiriyor... Biz zaten buna itiraz ediyoruz. Senin ihaleyle ne işin var?" dedi.

"Başka yerde kongre yapmanın neresi ihanet?"

Ulusoy'un kongre salonu konusundaki eleştirilerini ise şöyle cevapladı: "Burada 5 bin kişilik kongre yapılmaya kalkıldı. Biz buraya 5 bin kişinin sığıp sığmayacağını sorduk. Kongrenin burada yapılmasıyla başka bir yerde yapılmasının ihanetle ne alakası var?" dedi.

"Gayri yasal iş yapsaydık biz de onun gibi ihaleden ihraç edilirdik"

Mevcut yönetimin ihale şartnamesinde yazan yüzde 25'lik indirimin 20'sini verdiğini anlatan Firuz Bağlıkaya, Başaran Ulusoy'un Antik Havuz biletleriyle ilgili suçlamasına cevap verirken, konuyu Bakanlığa sorduklarını ve Ulusoy'un elindeki biletleri acenta dışı kanallarda satmaya başlaması nedeniyle böyle bir hamle yaptıklarını söyledi. Antik Havuz gişelerine gelen biletlerin acentalar üzerinden gelmediğini anlatan Firuz Bağlıkaya, "Başaran Bey elindeki biletleri el altından satıyordu. Biz gayri yasal bir şey yapmadık. Yapsaydık, beyefendinin bilet ihalesinden ihraç edildiği gibi biz de ihraç edilirdik. Acentalar aleyhine hiç bir şey yapmadık. Alnımız açık. Söyledikleri her şey yalan" diye konuştu.

"Kasap mı açsaydım"

Firuz Bağlıkaya, kendisine ait Tripoki isimli portala yönelik eleştiriyi ise şöyle yanıtladı: "Ben bir ticaret adamıyım, faaliyetlerimi size anlatmaya mecbur bırakılmaktan hicap duyuyorum. Ben bir seyahat acentasıyım, turizm alanında iş yapmayıp da kasap mı açacaktım" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha