Firuz Bağlıkaya, Başaran Ulusoy’un suçlamalarına ne cevap verdi?

12 Şubat 2018, 00:06
TÜRSAB Başkan adayı ve Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un kendisine yönelttiği suçlamaları cevapladı.

24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan TÜRSAB 23. Olağan Genel Kurulu öncesinde turizm gazetecileri Hasan Arslan, Savaş Daş ve Yılmaz Keleş’in sorularını yanıtlayan TÜRSAB Başkan adayı ve Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya, Başaran Ulusoy’un kendisini hedef alan sert açıklamalarına yanıt verdi.

“Başaran Ulusoy’un kullandığı dil Turizmin dili değil.”

Başaran Ulusoy'un neden kendisini hedef aldığına ilişkin soruyu cevaplayan Firuz Bağlıkaya; “Neden beni hedef aldığı çok açık. Çünkü benden başkasını rakip olarak görmüyor. Aday olan diğer arkadaşlara da ayıp etmiş oluyor. Ben isterdim ki onları da ciddiye alsın. Burada aday olan herkesin ciddiye alınması lazım çünkü onları da destekleyen insanlar var. Bana hakaret etmekle kalmıyor bize oy veren insanlara da hakaret ediyorlar. Doğru bulmuyorum. Ben videoyu izlediğimde çok güldüm mesela. Gerçekten çok eğlendim. ‘Ezerim, keserim vb.’ bu turizmin dili değil, bizim dilimiz değil. Her seferinde bizim işimiz kavga değil barış diyor ancak eylemleriyle tam tersini yapıyor. Hepimizi ayrıştırıyor.” dedi.

“Biz, kayıtsız şartsız tüm üyeleri oy kullanmaya davet ettik.”

Oy kullanacak olan kişilerin yol ve konaklama masraflarını üstlenmelerinin Başaran Ulusoy’u çok kızdırdığına da değinen Bağlıkaya, “Neden sinirlendiğini anlamıyorum. Biz sonuç olarak insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz sadece bize oy vereceklerin masraflarını karşılayalım demedik. Kime oy verirlerse versinler eğer maddi sıkıntıları varsa yardımcı olalım dedik. Onlar ise BYK Başkanları aracılığıyla sadece kendilerinden olan acentaları arayıp masraflarını karşılayacaklarını söylüyorlar. Ayrımcılığı kendileri yapıyor. Bizim bu insanı yaklaşımımız onu çok rahatsız etti. Seyahat Acentaları Değişim istiyor. Artık Başaran Ulusoy’u Başkan olarak görmek istemiyor sektör. Ayrıca bundan sonra Başkan olmayı da artık hak etmiyor.” diye konuştu.

“Genel Kurula katılımı arttırmak için iyi niyetle yapılmış bir hareket.”

Masrafların Değişim Hareketi üyelerinin katkısıyla oluşturulan bütçeden karşılanacağını belirten Firuz Bağlıkaya, “TÜRSAB, ‘bu masrafları karşılamayacağız’ diye açıklama yaptı. ‘Paramız yok’ demediler ki. Eğer ‘Paramız yok’ deselerdi işi gücü yerinde olan acentacı arkadaşlarımız bu işe el atarlardı. Tamamen iyi niyetle, gerçekten gelemeyecek meslektaşlarımızın Genel Kurula katılmasını sağlamak için yapılmış bir hareket. Neden rahatsız oldular anlamadım. Bu kongre Başaran Ulusoy’un dediği gibi TÜRSAB’ın varoluş kongresi değil, kurtuluş kongresidir. Gerçek turizmcilerin TÜRSAB’a el koyma kongresidir. Biz orayı işgal edip ne yapacağız? Batmış bir sektör örgütü. TÜRSAB’da kendisine 20 yıllık bir Hanedanlık kurmuş. Biz orayı kurtarmaya ve bir meslek örgütü yapmaya çalışıyoruz.” vurgusunda bulundu.

“Küçük Seyahat Acentalarını korumamız lazım.”

Küçük acentaları ezeceklerine dair ortaya atılan iddiaları da yalanlayan Bağlıkaya, yönetime geldiklerinde Küçük Seyahat Acentalarına sahip çıkacaklarını söyledi.

Yorumlar
FATOŞ ŞOLT
12 Şubat 2018, Pazartesi 06:02
Sayın Firüz bey canı-gönülden destekliyorum Ardık yolumuzdan cekil Başaran Ulusoy Emin Çakmak da böl parçala başarana yarasın misyonundan da vazgeç mesi gerekiyor
Zafer Cengiz
12 Şubat 2018, Pazartesi 12:45
Mikro zihniyetlerle belki kurumsal çözümlere ulaşılır ama.. Ulusal çözümler için Makro yaklaşım zorunludur! İşte #TürkTURİZMİ yıllardır BU*Zihniyetler girdabında böyle patinaj yapıyor: 60 Sektörlük Endüstri'nin kilit noktası TÜRSAB Kilitlenince buradaki kısır kavgaları izleyerek.. #TurizmdeÇÖZÜM için hayati önem taşıyan PAZARLAMA & TANITMA Sisteminin 'hepten-durmuş-olduğu' bile cümleten İDRAK Edilemiyor..!? Artık ölüm döşeğinde olsun 'bir zahmet' UYANSAK Da.. Çıplak gerçeklere uygun davranabilsek..?
Hami Fidanoğlu
12 Şubat 2018, Pazartesi 12:04
Seçimlerde aday olmayacağını açıklayan Başkan eskisi bu konuda neden açıklamalarda bulunuyor ve sizde yanıt veriyorsunuz. Her zaman olduğu gibi yalanla dolanla TÜRSAB la ilgisini kesmeyecek. Sektörümüze hiç bir şey vermedi ama çok şey aldı. Hayallerimizi çaldı. Ya bir yol göster Ya bir yol yapalım Yada yolumdan çekil.... demelisin?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha