Firuz Bağlıkaya acenteler için kredi kolaylığı istedi

Firuz Bağlıkaya acenteler için kredi kolaylığı istedi
20 Şubat 2018, 12:47
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya ve Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli ile bir araya geldi. Görüşmede Bağlıkaya, küçük ve orta ölçekli seyahat acentalarının teminatsız KGF destekli kredi kullanımı konusunda talepte bulundu. KGF Genel Müdürü Gergerli, ise seyahat acentalarına yardımcı olmak için hazır olduklarını belirtti.

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya ve Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli Ankara’da bir araya gelerek, küçük ve orta ölçekli seyahat acentalarının sorunlarını konuştular.

İsmet Gergerli: Sektörün gelişmesi ve nefes alabilmesi için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi şart

Son derece verimli geçen görüşmede KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli çözüm odaklı açıklamalarda bulundu. Gergerli, “Seyahat acentacılığı sektörünün Türk turizmine verdiği katkının önemine değinerek, sektörün gelişmesi ve nefes alabilmesi için özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Bu bağlamda birlikte çalışarak tüm sorunlara çözüm bulmaktan mutluluk duyacaklarını” belirtti.

Görüşmede, Firuz Bağlıkaya küçük ve orta ölçekli seyahat acentalarının büyük zorluklar yaşadığını ifade ederek , teminatsız KGF destekli kredi kullanımı konusunda, bu durumda bulunan seyahat acentalarının özellikle desteklenmesini talep etti.

“Seyahat acentelerine yardımcı olmaya hazırız”

Gergerli, sektörün ülke ekonomisi açısından öneminin farkında olduklarını ve her türlü işbirliğini geliştirmeye yönelik projeler yaparak seyahat acentalarının gelişimine katkıda bulunmaya, yardımcı olmaya hazır olduklarını belirtti.

Görüşmeler devam edecek

Değişim Hareketi, seyahat acentacılığı sektörünün her türlü teşvik ve destekten yararlanabilmesi için görüşmelerine hız kesmeden devam edecek. Değişim Hareketi tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde konuya ilişkin yeni bir görüşme gerçekleşeceği belirtildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha