Firuz Bağlıkaya: 300 milyon lira borcu olan bir kurumda kimse başarıdan söz edemez

14 Şubat 2018, 09:26
TÜRSAB'ın Başaran Ulusoy yönetimi tarafından ciddi bir ekonomik sıkıntı içine düşürüldüğünü ileri süren Firuz Bağlıkaya, "300 milyon lira borcu olan bir kurumda kimse başarıdan söz edemez" dedi.

Başkanı Başaranı Ulusoy'un "TÜRSAB'ı ele geçirmeye geliyorlar" suçlamasına cevap veren Değişim Hareketi ve TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, kurumun maddi sorunlarına dikkat çekerek şunları söyledi:

“TÜRSAB’dan maddi bir menfaat elde etmenin imkanı yok. Bu kafayla gelen bir insan zaten aday olmaz çünkü orası batık bir yer. Biz, sadece ve sadece meslektaşlarımızın hak ve menfaatlerini korumak için aday olduk" dedi.

TÜRSAB yönetiminden "dertlerin anlatılamaması ve sorunlara çözüm bulunamaması" nedeniyle istifa ettiğini belirten Firuz Bağlıkaya, "2013-2014 yıllarında dertlerimizi doğru şekilde, doğru yerlere anlatabilseydik bugün bu durumda olmazdık. Bu arkadaşların Seyahat Acentalarıyla alakaları yok. Dolayısıyla ben istifa ettim. İstifa nedenim ise Seyahat Acentaları ile ilgili olumlu bir şey yapılmamasıydı” diye konuştu.

“300 milyon lira borcu olan bir kurum başarıdan bahsedemez.”

Başaran Ulusoy’un, kurumu borç batağına düşürdüğünü ifade eden Bağlıkaya;

“Videosunu izleyin. Ne diyor? ‘Asarım, keserim’ diyor. Ateş olsan nereyi yakarsın? Böyle tatlı su delikanlılığının alemi var mı? Biz korkacak olsak aday olmazdık. İpoteksiz bir tane malı var mı? 300 milyon lira borcu olan bir kurumda kimse başarıdan söz edemez. Sen asıl şirketlerin borçlarından bahsetsene. TÜRSAB’ın hiçbir şeyi yok kardeşim. Eskiden onurlu bir kurumdu. İtibarsız bir kurum haline getirdi. Koltuğu kaybetmek istemiyor, ben aday değilim ama bu çocuklara oy verin diyor. İnsanın biraz haddini bilmesi lazım.” dedi.

“Başaran Ulusoy’un vaatlerinden hayata geçen var mı?”

Ulusoy’un vaatlerini yerine getirmediğine de dikkat çeken Değişim Hareketi lideri;

“Bakın, on tane seçim kitabının hepsi bizde var. Başaran Bey’in vaatlerinin hepsini topladık ve onlardan bir kitap yaptık. Biraz daha konuşursa dağıtacağız o kitabı. Kaç senedir aynı sözleri verip yapmadığıyla ilgili doküman var elimizde. O kadar rahat yalan söylüyor ki, benimle ilgili söylediklerine şaşırmıyorum.” diye konuştu.

“Seçimlerin ertelenmesi yüzünden Karayolları Taşıma Yönetmeliğine itiraz edemedik.”

Seçimin ertelenmesinin Seyahat Acentalarını mağdur ettiğine de değinen Firuz Bağlıkaya;

“Temmuz 2017’den beri askıda duran Karayolları Taşıma Yönetmeliği Ocak 2018’de yürürlüğe girdi. Yeni yönetim gelmiş olsaydı, buna itiraz etme şansı vardı. Sen seçimi neden üç ay erteledin? Mevcut yönetimdeki arkadaşlar da en az Başaran Ulusoy kadar suçludur. Bütün camiaya ayıp etmişlerdir” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha