HIKVISION

Filyos Şanlı Beach Resort fabrika kurbanı oldu!

Filyos Şanlı Beach Resort fabrika kurbanı oldu!
27 Mayıs 2019, 09:34
Zonguldak Filyos'taki Şanlı Beach Resort yanındaki ateş tuğla fabrikasının kurbanı oldu. İşadamı İsmail Recai Şanlı otelin neden kapandığını anlatan bir açıklama yayınladı.

Zonguldak Filyos'taki Şanlı Beach Resort yanındaki ateş tuğla fabrikasının kurbanı oldu. İşadamı İsmail Recai Şanlı, Filyos’ta faaliyet gösteren otelini kapattığını duyurdu.

Otelin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Filyos Ateş Tuğla Fabrikası’nın sağlığı tehdit edici toz ve kül gibi kimyasal uçucu ve yapışkan atıklar sebebiyle otelde kalıcı veya günübirlik misafir ağırlamanın imkansız hale geldiği belirtildi.

Resmi makamlardan sonuç alamadık

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: " Bizi tercih eden misafirlerimize bir duyuru. Otelimiz karşısında bulunan ateş tuğla fabrikası döner fırını tuğla üretimi dışında başka bir firmanının işi sebebiyle bilgimiz ve kontrolümüz dışında gerekli önlemleri almaksızın çalışmaya başlamıştır. Çevremizin, doğamızın ve güzel Filyos’umuzun korunması amacıyla konu ilgili resmi makamlara bir çok kez başvurumuz mevcuttur. Fakat şu ana kadar olumlu bir netice alamadığımızı ve yasal süreçlerin devam ettiğini üzülerek belirtiriz. Bu sezon için sizlere şu an hizmet veremeyecek olmanın derin üzüntüsü içerisinde olduğumuzu bildirmek isteriz. Fırının bacasından etrafa yayılan yoğun rahatsız edici ve sağlığı tehdit edici toz ve kül gibi kimyasal uçucu ve yapışkan atıklar sebebiyle döner fırın bu şekilde çalıştığı sürece tesisimizde kalıcı veya günübirlik misafir ağırlamak bizim için olanaksız hale gelmiştir. En yakın zamanda fabrikanın bu bacayı bu şekilde çalıştırmayı durdurması halinde sizlere hizmet etmeye devam edeceğimizi bildirmek isteriz. Şimdiden anlayışınız için teşekkür eder, saygılarımızı iletiriz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha