Fikret Öztürk: Zeynep Oteli komple yeniden inşa edeceğiz

Fikret Öztürk: Zeynep Oteli komple yeniden inşa edeceğiz
05 Ağustos 2021, 12:41
Turizm sektörüne bugüne kadar 450 milyon dolarlık yatırım yapan Öztürk Ailesi, şimdi bu yatırımlara yenilerini eklemeye hazırlanıyor.

Opet Yönetim Kurulu Başkanı ve Regnum Carya Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Fikret Öztürk ve Regnum Carya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztürk’le turizm yatırımlarını, sektörü ve gelecek hedeflerini Capital'den Nilüfer Gözütok Ünal'a anlattı.

Turizme 450 milyon dolar yatırdık, geçen yıl hedefimizi yüzde 70 tutturduk

Opet'in kurucusu Öztürk Ailesi 2014 yılında turizm sektörüne Regnum Carya oteliyle giriş yaptı. O günden bugüne sektörde 450 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Rus uçağının düşmesi, terör olayları, 15 Temmuz darbe girişimi ve son olarak pandemi bu süreçte sektörde keskin kayıplara neden olsa da aile sektöre giriş yapmış olmaktan memnun. Üst segmente hitap ettikleri için krizlerden nispeten daha az olumsuz etkilendiklerini belirten Regnum Carya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şafak Öztürk, “Geçtiğimiz yıl hedeflediğimiz kârlılığı yüzde 70 oranında tutturduk. Bu durum da bizim müşteri segmentimizden ve esnek uygulamalarımızdan kaynaklandı” diyor.

Zeynep oteli komple yeniden inşa edeceğiz

Bu yıl da bütçeyi tutturacaklarına inandıklarını ifade eden Öztürk, turizm sektörünün geneli için de her halükarda geçen yıldan daha iyi bir yıl olacağına inanıyor. Öztürk Ailesi, turizmde daha çok büyümekte kararlı. Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, “Bizde yatırımlar durmaz. Önümüzdeki günlerde diğer otel yatırımımız olan Zeynep Oteli komple yeniden inşa etmeyi düşünüyoruz. Burası için ruhsat alınacak. Ama öncelikle önümüzü görmemiz lazım. Finansal çevrelerin düzelmesi gerekiyor. Bir yıl önce TL faizleri yüzde 9-10’ları bulmuşken şimdi yüzde 22’lerde. Bu faizlerle yatırım olmaz. Onun için yatırım yapma zamanını kolluyoruz. Yatırımın bütçesini proje ilerledikçe bunu görebileceğiz. Regnum Carya seviyesinde ya da buranın biraz üst konseptinde bir otel olacak. Bu oteli de Regnum Carya çatısı altına almayı planlıyoruz. Büyük bir konsept düşünüyoruz. Dubai’deki Atlantis gibi büyük bir otel olabilir. Regnum Carya’nın 553 odası bulunuyor, yeni yapacağımız otelin de bir o kadar odası olacak. ” diye konuşuyor. Grup, ilk etapta Türkiye’de büyümeyi sonra da uluslararası turizm markası olmayı planlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha