Fettah Tamince çok iddialı konuştu…

Fettah Tamince çok iddialı konuştu…
07 Ağustos 2023, 11:13
Tersane İstanbul projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Rixos Otelleri’nin sahibi Fettah Tamince, İstanbul’un yeni merkezinin Haliç olacağını söyledi. Tersane İstanbul’un İstanbul için önemli bir cazibe merkezi olacağını söyleyen Tamince, proje içinde yer alacak yeni otel markasıyla da turizmde tüm kuralları altüst edecekleri iddiasında bulundu.

Tersane İstanbul projesiyle ilgili iddialı açıklamalarda bulunan Rixos Otelleri’nin sahibi Fettah Tamince, Hürriyet gazetesinden Şenay Büyükköşedere’ye konuştu.

Tamince Tersane İstanbul projesine ilişkin şunları söyledi: “Tersane İstanbul şu anda bizim için en önemli yatırım. Sadece bizim için değil, İstanbul için de çok önemli bence. ‘İstanbul nasıl daha fazla turist çeker, turist nasıl daha fazla harcar’ sorularına cevap olacak bir yatırım bence. Tamamlandığında tek başına İstanbul’a milyonun üstünde artı turist hem de üst düzey misafiri getirebilecek bir yatırım. Biz aslında İstanbul’un yeni merkezini oluşturuyoruz. Hangi metropolle giderseniz gidin, Paris, New York fark etmez, rahat yürüyebiliyorsunuz. Birçok yere araba kullanmadan, taksi peşine düşmeden ulaşabiliyorsunuz. Yeme içme yerlerine, alışveriş alanlarına gidebiliyorsunuz, kültürel yerleri gezip, müze dolaşabiliyorsunuz. İstanbul’da her şey birbirinden kopuk. Biz bunları Tersane İstanbul’da çözüyoruz.

Nasıl çözüyorsunuz?

4 tane birbirinden iyi otelimiz var. 2 müze var. Şanzelize’den daha uzun bir caddemiz var. Dünya çapında önemli markaların her birinin buraya ilgisi var. Her türlü aktivitenin yapabileceği 3 meydanımız var. Çocuk eğlence alanlarımız, şov alanlarımız var. Tarihle zaten iç içeyiz. Deniz ulaşımımız çok kolay. Aslında biz orada bir ekosistem kuruyoruz. Gelecek yıl ağustosta burada tüm dünyanın dikkatini çekecek dünya çapında bir konser olacak.”

Proje içinde Tayyip Erdoğan müzesi olup olmayacağı yönündeki soruyu ise Tamince, “Evet içeride değil, ama hemen yanımızda olacak” şeklinde cevapladı.

Tamince proje içinde yer alacak yeni otel markası hakkında ise şu bilgileri verdi: “Gruptan bağımsız, tamamen kendi yatırımımla yeni bir Otel markası çıkarıyorum. İlk şubesi Tersane İstanbul içinde bu yıl sonuna kadar açılacak. Ama bu otelden öte bir şey, otelcilik sektörünün yeni bir bakış getirecek bir format olacak. Dünyada da bir ilk olacak. Otelcilikle ilgili tarif ettiğimiz hiçbir şey oraya uymuyor. Lobi yok, resepsiyon yok. Birçok şeyi alt üst edilen bir konseptle geliyoruz. Çok lüks bir mermer veya çok pahalı bir anahtarın çok ötesinde bir farktan söz ediyorum. Biz bir markayı Türkiye’den çıkarıp dünyalı yaptık. Ve çok ciddi bir tecrübeye ulaştık. Şimdi geriye döndüğümüzde neyi eksik yaptık, neyi fazla yaptık, neyi daha iyi yapabilirdik çok iyi biliyoruz.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha