FETOB Başkanı Uysal'dan sevindirici haber!

FETOB Başkanı Uysal'dan sevindirici haber!
09 Ekim 2018, 16:01
Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, ekim ayı sonuna kadar Ölüdeniz bölgesinde yüzde doksan doluluk yaşanacağını kaydederek, "Gelecek yılın rezervasyonları da oldukça iyi" dedi.

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, ekim ayı sonuna kadar Ölüdeniz bölgesinde yüzde doksan doluluk yaşanacağını kaydederek, "Gelecek yılın rezervasyonları da oldukça iyi" dedi. Turizmde altın yıl yaşadıklarını söyleyen Uysal, 2018 sezonu sonunda turizmde tüm zamanların rekorunu kıracağız. Çok iyi veriler aldığımız 2019 yılının da bu rekorları geliştirme yılı olmasını ümit ediyoruz" dedi.

“Yüzde 90’nın üzerinde doluluk oranı yakaladık”

Bölgenin önemli otellerinden biri olan Jiva Beach Resort Otel’in Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Doğan, sezonda yüzde 90’nın üzerinde doluluk oranlarına ulaştıklarını açıkladı. Doğan, “2019 yaz sezonu için tahmin yapmak çok zor. Yabancı turist sayısında düşüş olacağını düşünmüyoruz. Fakat iç pazarda bir daralma yaşanıp yaşanmayacağını sezmek çok mümkün değil. İç pazarda olası bir daralma yaşanırsa dış pazarın bu açığı kapatacağını öngörüyoruz. Öte yandan 2019 yılında yaz sezonuna denk gelen bayram tatillerinin uzun olması, iç turizm için büyük bir fırsat yaratıyor. Müşterilere önerimiz erken rezervasyon fırsatından yararlanmaları ve indirim fırsatlarını kaçırmamaları” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>