Fethiye için sezonu uzatacak anlaşma!

Fethiye için sezonu uzatacak anlaşma!
13 Kasım 2023, 00:02
İngiltere’nin Londra kentinde gerçekleştirilen World Travel Market 2023 (WTM London) Fuarı’ndan Fethiye güzel haberlerle döndü.

İngiltere’nin Londra kentinde gerçekleştirilen World Travel Market 2023 (WTM London) Fuarı’nda, Fethiye tanıtıldı. Fuara Fethiye’yi temsilen katılan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, İngiltere’nin önde gelen havayolu şirketi Jet2 ile daha önce başlattıkları işbirliği kapsamında yaptıkları görüşmede İngiltere’den, Dalaman Havalimanı’na uçak seferlerinin arttırılması konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Excel Londra Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda, Türkiye standında yer alan Fethiye masası yoğun ilgi gördü. Fethiye Belediyesi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, YDA Dalaman Havalimanı, Fethiye Otelciler Birliği ve TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Bölge Temsil Kurulu tarafından desteklenen Fethiye masasında birçok ikili görüşme gerçekleştirildi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da Fethiye masasını ziyaret ederek Başkan Çıralı ve beraberindekilerle görüş alışverişinde bulundu.

Jet2 2024'te Dalaman'a uçak seferlerini erken başlatacak geç bitirecek

Beraberindeki Fethiye heyeti ile birlikte dünyanın önde gelen turizm şirketlerinin stantlarını ziyaret eden Başkan Çıralı, fuarda Fethiye’ye ilgilinin yoğun olduğunu belirterek, 2024 turizm sezonuna ilişkin beklentileri yükselttiklerini kaydetti.

FTSO önderliğinde İngiltere’nin önde gelen havayolu şirketi Jet2 ile başlatılan işbirliği çalışması kapsamında Başkan Çıralı ve beraberindeki heyet, Jet2 şirket yetkilileriyle bu kez de fuarda kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdi. Oldukça verimli geçen görüşmede İngiltere’den Dalaman Havalimanı’na uçak seferlerinin 2024 turizm sezonunda, 2023 yılına göre erken başlatılması ve geç sonlandırılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Başkan Çıralı “Anlaşma Fethiye ve Seydikemer turizmine önemli katkılar verecek.”

Jet2 ile yapılan anlaşmanın Fethiye ve Seydikemer turizmine önemli katkılar vereceğini belirten Başkan Çıralı, “Jet2 ile yapılan görüşmeler neticesinde 2024 turizm sezonu için koltuk sayılarında artış yapılması konusunda anlaşmaya vardık. Yeni sezonda uçuşlar beklenenden erken başlayacak. Uçak seferlerinin arttırılmasıyla birlikte Fethiye ve Seydikemer’de yeni turizm sezonu çok daha erken başlayacak ve geç kapanacak. Bu gelişme bölgemiz turizmine önemli bir katkı verecek.” dedi.

Yorumlar
Edilla Kylychbaeva
14 Kasım 2023, Salı 07:51
Son bir yorum daha. 22 yıl İstanbul'da yaşadım ve çalıştım. Son bir senedir Fethiye'deyim. Burada iş verenler hiç bir şekilde işçilerine sahip çıkmıyor. Genel olarak sadece asgarî ücret veriyorlar beğenmezseniz kapı gösteriyorlar. Devletin verdiği kanuna hiç bir şekilde uymuyorlar denetlemeden korkmuyorlar. Burada para konuşuyor. Paran varsa herşey hallediyorlar. Bir yere gidip şikayet etme şansın düşük. Hayırlı işler.
Edilla Kylychbaeva
14 Kasım 2023, Salı 07:45
Fethiye'de ikamet ediyorum. Ne yazık ki Fethiye/Ölüdeniz yolları maalesef çöp yığını, hele yaz ayları. Ölüdeniz kumburnu plajını geçtikten sonrası yol boyu çöp,şişe ne ararsanız var. Ovacık yol kenarları, Ölüdeniz'e inerken yol boyu inşaat ait çöpleri. Yazın herkes paraya odaklandıkları için hiç kimse aldırış etmiyor. Temiz yerler beli kordon Sahil yürüyüş ve o civardaki mahalleler. Cimere yazdım, Ölüdeniz belediye başkanlığına yazdım, videosuyla gönderdim. Ama her zaman ki gibi ilgilenen yok. Turizm yeri olduğu için herkes paraya odaklanıyorlar maalesef.
Uğur Küçüksoku
13 Kasım 2023, Pazartesi 12:50
Fethiye için yapılan her şey, civar ilçeler için de faydalı olacaktır. Bölgemize faydalı olacak işlerde emeği geçen herkese teşekkürler
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha