Sıra Atina Hilton'a geldi

Sıra Atina Hilton'a geldi
23 Şubat 2019, 11:20
Bankalarla kredi yapılandırma süreci devam eden Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk, sahibi olduğu otelleri peşpeşe satmaya devam ediyor.

Bankalarla yapılandırma süreci devam eden Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk, sahibi olduğu otelleri peşpeşe satmaya devam ediyor. Şahenk 3 ayda 4'üncü otelini de devrediyor. İspanya, Türkiye ve ABD'nin ardından Şahenk, Yunanistan'daki oteli de devrediyor. Finans Gündem'den Cömert Yıldız'ın haberine göre Yunanlı TEMES SA, Doğuş Grubu'nun ortak olduğu Atina'daki Hilton'daki payını satın alıyor. 2016 yılında TEMES ve Doğuş, Atina'dakş Hilton'u oteli 161 milyon ABD Dolarına satın almıştı. Doğuş'un otelde yaklaşık yüzde 50 hissesi vardı. Atina’da 56 yıl önce kapılanı açan Hilton’un 506 odası, 22 toplantı salonu bulunuyor. 1963 yılında 15 milyon dolara yaptırılan otel, 2003 yılında tamamen yenilenerek, ilk haline ek olarak 84 oda eklendi.

ABD ve İspanya'daki otelleri satmıştı, Marmaris'i de turizm devine satıyor

Şahenk 2016'da 180 milyon euroya satın aldığı İspanya'nın başkenti Madrid'deki lüks otel Villa Magna'yı Meksikalı RLH Properties'e geçen yıl 210 milyon euroya satmıştı. Geçen hafta da Şahenk bir başka oteli olan Miami'deTommy Hilfiger ile ortak olduğu Raleigh Hotel'i 103 milyon dolara iş adamı Serdar Bilgili ve ABD'li ortağı SHVO'ya devretmişti. Şahenk sahibi olduğu Marmaris'teki D-Resort Grand Azur Oteli'ni de dünyanın en büyük turizm şirketlerinden TUI'ye satıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha