Fatma Şahin: Cumhuriyetin 100. yılının adı ‘Turizm Yüzyılı’ olsun…

Fatma Şahin: Cumhuriyetin 100. yılının adı ‘Turizm Yüzyılı’ olsun…
29 Mart 2024, 11:57
TÜRSAB’ın “Turizm Yüzyılı” projesine ilişkin konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin “Bu yüzyılın adı 'turizm yüzyılı olsun. Büyük milletin hedefi büyük olur” dedi.

TÜRSAB’ın ilan ettiği “Turizm Yüzyılı” projesi kapsamında düzenlenen iftar programlarının ikincisi Gaziantep’te gerçekleşti. İftarda seyahat acentalarına hitap eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhuriyetin 100. yılını işaret ederek TÜRSAB’ın turizmi 12 aya ve 81 ile yaymak amacıyla hayata geçirdiği ‘Turizm yüzyılı’ projesine değindi. Şahin, “Bu yüzyılın adı 'turizm yüzyılı' olsun. Büyük milletin hedefi büyük olur.” ifadelerini kullandı.

Yunus Emre'nin "Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz" sözlerini hatırlatan Şahin, "Tam bu noktada turizm sektörü dünya barışını sağlayan en önemli alandır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak hep birlikte turizmle yatıp kalkıyoruz. Gaziantep çok özel bir şehir. Kültür turizmini dünyanın en önemli turizmi haline Gaziantep ile birlikte getireceğiz. Kapadokya'ya gelen Güney Koreli, Japon ve Çinli turistleri Gaziantep'e de getireceğiz” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha