Eylül rezervasyonları şimdiden yüzde 60-65’leri buldu!

Eylül rezervasyonları şimdiden yüzde 60-65’leri buldu!
23 Ağustos 2021, 10:21
Temmuz ve ağustos aylarındaki yoğunluk yüzde 90-95 bandında devam eden Ege'nin ünlü tatil belgesinde otelciler Eylül rezervasyonlarından da memnun.

Turizm cenneti Çeşme, Kurban Bayramı tatilinde 1,5 milyonu aşkın tatilcinin akınına uğrarken, bayram sonrasında da tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği bir turizm beldesi olmaya devam etti. Temmuz ve ağustos aylarındaki yoğunluk yüzde 90-95 bandında devam ederken, turizmcilerin de yüzleri güldü.

Demir: Eylül ve Ekim'de doluluklarımızın yüzde 50'in üzerinde olmasını bekliyoruz

ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, Çeşme olarak oldukça memnun edici misafir dolulukları olan bir yaz geçirildiğini belirterek, Eylül ayı rezervasyonlarının da memnun edici boyutta olduğunu açıklayan Demir, "Eylül ayında da rezervasyonlarımız yüzde 50-60’ları bulmuş durumda. Şu anda eylül ayının ortasına kadar olan süreçte yüzde 60’ları görüyoruz. Okulların erken açılması, rezervasyonlarda biraz azalmayı gösteriyor. Ama tabi ki çocuklarımız okullarını çok özledi. Okulların açılması gerekiyor. Dolayısı ile eylül ayında da, ekim ayında da doluluklarımızın yüzde 50’nin üzerinde olacağını tahmin ediyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Belge: Eylül rezervasyonları yüzde 60-65 bandında, daha da artacak

ÇEŞTOB ve ETİK Başkan Yardımcısı Orhan Belge de yaptığı açıklamada, iyi bir sezon geçirdiklerini belirterek, "Sezon, haziran ayının ortasından itibaren hızlı bir şekilde gelişti. Şu anda, 2019 yılının rakamlarını yakalama yönünde büyük bir avantaj yakaladık. 2021, özellikle 20 Haziran’dan sonra, temmuz ve ağustos aylarında, yüzde 90-95 bantlarında seyrediyor. Şu anda da öyle devam ediyor. Eylül ayı, şu an için yüzde 60-65 bandında. Eylül ayına daha 10 gün var. 10 gün içerisinde bu rakamlar daha da artacaktır. Geçen seneden alıştığımız bir şey var; 3 gün kala rezervasyonlar yapılıyor. Eskiden öyle değildi. Herkes 1-2 ay sonrasını planlıyordu. Şimdi planlayamıyor. Rezervasyonlarımız her an değişebiliyor" şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha