Euromonitor: 2018’de turizm gelirlerinde önemli artış yaşanacak

Euromonitor: 2018’de turizm gelirlerinde önemli artış yaşanacak
11 Ekim 2017, 15:09
Uluslararası pazar araştırma şirketi Euromonitor International’ın açıkladığı verilere göre; 2018 yılında dünya genelindeki seyahatlerde 2017 yılına göre; % 3.7 oranında artış yaşanacak. İşte Euromonitor’un 2018 öngörülerine ilişkin diğer veriler…

Uluslararası pazar araştırma şirketi Euromonitor International; seyahat ve turizm sektörü için 2018 yılına ilişkin öngörülerini açıkladı.

Euromonitor’un 2018 öngörülerine göre; turizm ve seyahat sektörü uluslararası alanda büyümeye ve global ekonomiye önemli katkılar sağlamaya devam edecek.

Açıklanan verilere göre dünya genelindeki seyahatlerde 2017 yılına göre; % 3.7 oranında, ülkelerin kendi sınırları içerisinde gerçekleşen seyahat sayılarında ise % 4.1 oranında artış yaşanacak. Diğer yandan turizm gelirlerinin dünya ekonomisine katkısı da % 3.5 oranında artış gösterecek.

Jeopolitik gerginlikler talepler üzerinde baskı oluşturmaya devam edecek

Uluslararası arenada yaşanan jeopolitik krizler ve siyasi belirsizliklerin fiyat baskısı üzerindeki etkisi devam edecek. 2018 yılında da dünya ekonomisini olumsuz etkileyecek jeopolitik gerginliklerin ve etkenlerin en önemlileri: agresif Trump yönetimi, Brexit ve Kuzey Kore’nin ABD ve Japonya ile restleşmesi olacak.

Dünya genelinde inbound turizmin performansı

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha