Eski Tanıtma Genel Müdürü Taşbaşı, yeni tanıtım filmi için ne söyledi?

Eski Tanıtma Genel Müdürü Taşbaşı, yeni tanıtım filmi için ne söyledi?
28 Haziran 2020, 16:12
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un "Tatil Keyfiniz Türkiye'de Güvende" mottosuyla tweet atarak paylaştığı yeni tanıtım filmine Eski Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı'ndan eleştiri geldi.

Yeni Koronavirüsle mücadele kapsamında sağlıklı turizm sertifika programı geliştiren Kültür ve Turizm Bakanlığı otelleri yaz sezonuna hazırlarken tanıtım çalışmalarına da hiz verdi. 17 ülkede yayınlanan bir tanıtım filmi hazırlayan bakanlığın bu çalışmasına Eski Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı'dan eleştiri geldi.

Tanıtım filminde neler var?

Türkiye'nin uluslararası tanıtım mecrası "GoTurkey" üzerinden Türkiye'de ve 17 ülkede dijital platformlarda, ayrıca televizyonlarda kamu spotu olarak yayınlanacak videoda yurt dışından Türkiye'ye gelen bir ailenin havaalanından otele kadar tatilini güvenli bir şekilde yapabileceği gösteriliyor. Ayrıca tanıtım filminde, ziyaretçilerin tatillerinde Türkiye'de doğa ve tarihi bir arada tecrübe edebileceği de anlatılıyor.

Bakan Ersoy, Twitter'dan tatile çıkacaklar için alınan önlemleri içeren bir video paylaşmıştı. Paylaşımlar Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bu yeni dönemde sevdiklerinizin mutluluğundan, keyfinizden ödün vermeden tatilinizi gönlünüzce yaşayın diye sizin için her türlü detayı düşündük. Tatil keyfiniz Türkiye'de güvende" mesajını verdi.

Eski Tanıtma Genel Müdürü'nden eleştiri geldi

Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay dönemi Tanıtma Genel Müdürü koltuğunda oturan Cumhur Güven Taşbaşı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sosyal medya hesapları ve resmi internet sayfalarında yer alan tanıtım filmini paylaşarak attığı tweette "Türkiye yalnızca Antalya değil, başka destinasyonlar da var. Turizm yanlızca beş yıldızlı otellerle yapılmıyor. Diğer destinasyonlarla ilgili filmler yapılmalı. Turizm çeşitlendirilmeli" dedi.

İşte o tanıtım filmi:

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan videoyu Bakan Ersoy, "Bu yeni dönemde sevdiklerinizin mutluluğundan, keyfinizden ödün vermeden tatilinizi gönlünüzce yaşayın diye sizin için her türlü detayı düşündük. Tatil keyfiniz Türkiye'de güvende" sözleriyle paylaşmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha