HIKVISION

Ersoy ve Çavuşoğlu'nun Almanya'ya gidecekleri tarih belli oldu

Ersoy ve Çavuşoğlu'nun Almanya'ya gidecekleri tarih belli oldu
27 Haziran 2020, 09:20
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını kaldırması ve riskli bölgeler listesinden çıkarması için yapacakları Almanya seyahatinin tarihi belli oldu.

Almanya'nın Türkiye'ye yönelik seyahatlerin önünü açması için Ankara yeni bir süreç başlattı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya'ya gidecek. Ersoy ve Çavuşoğlu, Türkiye’nin koronavirüs salgınına yönelik aldığı önlemleri ve konaklama tesislerinde uygulanan sağlıklı turizm programını anlatacak.

Bakanlar Türkiye'ye gelecek Alman turistlere nasıl hizmet verileceğini detaylarıyla anlatacak. Türkiye’de bir turistin hastalanması durumunda tedavinin karşılanacağını vurgulayacak ve Almanya’dan 14 günlük karantina süresinin kaldırılmasını isteyecek.

2 Temmuz Perşembe günü gidecekler

Bakanların Almanya'ya gidecekleri tarih netleşti. Almanya tarafının da teyit ettiği bilgiye göre Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Sağlık Bakan Yardımcısı 2 Temmuz Perşembe günü Berlin'de olacak.

Bakanlar, Almanya Devlet Bakanı Peter Altmeier ve Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile görüşecek.

Sağlık Bakan Yardımcısı ise Robert Koch Enstitüsünde son karşılıklı değerlendirmeleri yapacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha