Ersoy'un kira sözleşmesinin bittiği otelin yeni işletmecisi belli oldu

Ersoy'un kira sözleşmesinin bittiği otelin yeni işletmecisi belli oldu
23 Aralık 2022, 11:52
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un sahibi olduğu Voyage markasıyla işletilen otel Bodrum belediyesi tarafından 10 yıllığına kiraya verildi. Otel ihale sonucunda belirlenen bedelden iki katı fazla fiyata kiralandı.

Bodrum Belediyesi’nin Eskiçeşme Mahallesi Bardakçı Koyu’nda yer alan ve uzun yıllar Ersoy Otelcilik’in Voyage markasıyla işlettiği 5 yıldızlı otel tesisi ihale yoluyla 10 yıllığına kiraya verildi.

120 milyon liraya başlayan ihale 234 milyon lirayla sonuçlandı

İhale için gelen beş firmadan birinin eksik evrak nedeniyle ihaleye katılamadığı öğrenildi. 10 yıl süre için 120 milyon TL muhammen bedelle açık arttırma usulü yapılan ihaleyi aylık 1 milyon 950 bin+KDV teklif veren Anadolu Hotels grubu aldı. Kiraya, her yıl ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi) oranında artış yapılacak. Böylece 120 milyon muhammen bedelle ihaleye çıkan tesis, 10 yıllığına 234 Milyon Lira +KDV bedelle kiralanmış oldu.

4 oteli var

Bodrum’un Gümbet Mahallesi’nde otel işleten Anadolu Hotels’in ayrıca Ankara ve Aydın’ın Didim ilçesinde de otel yatırımları bulunduğu öğrenildi. (Kenttv)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha