Ersoy, TÜRSAB başkanlığı için ‘kullanışlı aday arıyor’ iddiası…

Ersoy, TÜRSAB başkanlığı için ‘kullanışlı aday arıyor’ iddiası…
10 Haziran 2022, 22:41
Mehmet Nuri Ersoy’un TÜRSAB başkanlığı için, bakanlığı sonrasında yönetebileceği “kullanışlı” bir aday arayışında olduğunu iddia eden turizm eski bakanı Bahattin Yücel, önemli açıklamalarda bulundu.

Turizm eski bakanı Bahattin Yücel’den dikkat çeken iddia… Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, gelecek TÜRSAB yönetimini belirlemek için “kullanışlı ve yönetilebilir” aday arayışına girdiği yönünde duyumlar geldiğini açıklayan Bahattin Yücel, Ersoy’un bakanlığı sonrasına yönlendirebileceği bir TÜRSAB bırakmayı planladığını ifade etti.

Bir turizm portalında yazdığı “TÜRSAB’ta Seçim heyecanı başlıyor” başlıkla yazısında önemli iddialarda bulunan Bahattin Yücel, Ersoy’un, TÜRSAB Başkanlığına aday olabileceğini umut ettiği kişilerle görüşmeye başlayıp, “maddi, manevi destek” vaadinde bulunduğu yönünde haberlerin geldiğini açıkladı.

“Bu söylentilerin doğru olmadığına inanmayı, TÜRSAB’a yıllarca hizmet etmiş bir eski yönetici kimliğimle, herkesten çok daha fazla istiyorum” diyen Bahattin Yücel, yazısına şöyle devam etti: “Atanmış bakanımıza, bu gerçekliği geçtiğimiz seçimlerde perde arkasından desteklediği listede yer alan meslektaşlarını seçmeyerek, bir kez gösterdiler. Önümüzdeki seçimlerde bir kez daha yineleyeceklerine hiç kuşku yok.

TÜRSAB’ı işlevsizleştirmek, kurumu tabi bir meslek kuruluşu haline getirmek için birtakım yetkilerin kullanmasına gerek yok. Bakanlık bu yönetimle çalışmak istemiyorsa, onların bekledikleri yasal değişiklikleri rahatlıkla yapabilir. Bu durumda işbaşındaki yönetim önümüzdeki seçimlerde aday olmak bile istemeyecektir.

TÜRSAB Yönetiminin haksız rekabete yol açan, özel gruplara hizmet eden, belki bilançoları küçük ama turizme katkıları çok büyük üyelerini korumak dışında, hiçbir amacının olmadığı çok açık.

Yaşadığımız kriz ortamında Bakanlığın; sektörün bileşenleri arasında en üst sırada yer alan TÜRSAB’ı, küçültmeye değil tam tersi bir yaklaşımla, sahiplenmesine ihtiyaç var.

Son söz; TÜRSAB Sayın Bakandan önce vardı. Sonra da olacaktır.”

Yorumlar
Adsız
12 Haziran 2022, Pazar 09:30
Talihsiz bir yazı eski bir bakanın taraf olması turizmden uzak olmasına rağmen günlük yorumlar içinde bulunması düşündürücü türsab sadece üyelerinden aidat alan kendi reklamını yapan kişilerden oluşan bir platform haline geldi kişilerle uğraşma yerine üyelerine hizmet veren işlev içinde bulunması lazım..kendine ve bir iki kişiye çalışan türsab istemiyor üz…
Nadir Demir
12 Haziran 2022, Pazar 09:01
Her sivil toplum kuruluşunda olduğu gibi SARI TURSAB veya AK TURSAB istiyorlar. Ama başaramayacaklar.
Turgut KAHYA
11 Haziran 2022, Cumartesi 08:33
Unutulmuşların kedini hatırlatma zamanı gelmiş de Türsab eski yöneticizi ortaya iddia atmış. "Atanmış Turizm Bakanı" diyerek yürürlükteki anayasaya atıf yapıyor ama asıl amacı bu değil.Nedense Türkiyede muhaliflar anayasa yokmuş gibi davranıp bakanlara "atanmış" diyerek aşağıladığını zannediyor. Türkiye Cumguriyeti anayasasına göre bakanlar halk tarafından doğrudan seçilen cumhurbaşkanınca atanır. M. Nuri Ersoy da bu şekilde bakan olmuştur.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha