Ersoy, TBMM’de komisyona yanlış bilgi verdi… ‘Turizmci’ vekillerden ses çıkmadı!

18 Kasım 2023, 01:44
Bakan Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda “Vallahi biz geldiğimizde bir tane tanıtım filmi vardı” diyerek büyük bir gafa imza attı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na gerçek dışı bilgi verdi… Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile ilgili eleştirileri cevaplarken büyük bir gafa imza atan Ersoy, “Vallahi biz geldiğimizde bir tane tanıtım filmi vardı” dedi.

Ersoy’un bu iddiasını Bakanlığa ait You Tube kanalı yalanlıyor. Kanalın içeriğine bakıldığında Ersoy’un bakanlığı öncesine ait, 300’ün üzerinde tanıtım filminin yayınlandığı görülüyor.

Turizmci vekiller sessiz kaldı

Ersoy’un gerçekten uzak bu iddiasına muhalefet sıralarında oturan “turizmci” milletvekillerinden tepki gelmemesi ise şaşkınlık yarattı.

İkinci iddiası da gerçeği yansıtmıyor

Ersoy’un, kendi bakanlığı öncesinde tanıtım faaliyetlerinin fuar ağırlıklı olduğu yönündeki açıklaması da gerçeği yansıtmıyor. 2018 ve öncesinde etkin bir şekilde çalışan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün faaliyetlerinin yer aldığı tanıtma bültenleri, Ersoy’un bu iddiasını, yayınlanmaya devam ettiği bakanlığın web sayfasından çürütüyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha