Ersoy, taksicilerin sorunlarını dinledi…

Ersoy, taksicilerin sorunlarını dinledi…
23 Temmuz 2021, 08:39
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizme dair son gelişmeleri ziyaret ettiği taksi durağından yaptı.

Siyasete her geçen gün ısınan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sektöre dair son gelişmeleri Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir taksi durağından verdi. Taksicilerin sorunlarını dinleyen Ersoy, korsan taksicilikle ilgili denetimlerin artırılması noktasında yetkililerle görüşeceğini dile getirdi.

“Sıkıntılı birkaç ülke kaldı, inşallah onları da çözeceğim”

Ziyaretinde turizme dair değerlendirmelerde bulunan Ersoy, alınan önlemler nedeniyle birçok ülkenin Türkiye’ye yönelik kısıtlamaları kaldırdığını anlatarak, “Sıkıntılı birkaç ülke kaldı, inşallah onları da çözeceğim. Birkaç haftaya daha ihtiyaç var. Aça aça gidiyoruz. İngiltere ile yoğun görüşme trafiği devam ediyor. En büyük arzumuz, kısa sürede hava trafiğinin açılması” şeklinde konuştu.

Otellerdeki aşılanma yüzde 93’e ulaştı

Salgın karşısında aşılanmanın önemine dikkat çeken Ersoy, otel çalışanlarının aşılanma oranına ilişkin şunları söyledi: “Otellerde aşılanma oranı yüzde 93'lere kadar geldi. Hedefimiz bu rakamları yüzde 100'e getirmek. Otel çalışanları buna uyuyor ve aşılanıyorlar.”

Belediyeler otelleri yeterince denetlemiyordu

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Turizmi Teşvik Kanunu’na da değinen Ersoy, belediyelerin ruhsat verdiği otelleri düzenli olarak yapmadığını, yeni değişiklikle tüm otellerin Bakanlıktan belge alacağını ve otellerin tamamının bu sayede denetleneceğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha