Ersoy, ‘kişisel hesabını” kamu gücüyle mi görüyor?

Ersoy, ‘kişisel hesabını” kamu gücüyle mi görüyor?
11 Aralık 2019, 01:21
Bakan Ersoy’un TÜRSAB’a ve Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın şirketine denetim göndermesi, turizm sektöründe tedirginlik yarattı. Ersoy’un turizmci rakipleri, “Bakan, kamu gücünü kişisel hesaplaşmasında kullanıyor” dedi…

Turizm sektörü, uzun zamandır TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasındaki gerilimi konuşuyordu.

Bakanlığın, TÜRSAB’a ve Firuz Bağlıkaya’nın müze mağazalarını işleten şirketi AKG’ye müfettiş göndermesi, kulislerde konuşulan gerilimin su yüzüne çıkması olarak yorumlandı.

Firuz Bağlıkaya’ya karşı muhalefeti birleştirdi iddiası…

TÜRSAB genel kurulunda, Firuz Bağlıkaya’ya karşı muhalefeti birleştirmek için makamında görüşmeler yaptığı, hatta bu konuda eski başkan Başaran Ulusoy’la da görüştüğü belirtilen Ersoy’un, Bağlıkaya’nın birleşen üç adaya karşı tarihi bir zafer kazanmasını hazmedemediği ve çözümü, TÜRSAB ile Bağlıkaya’nın şirketine denetim göndermekte bulduğu dile getiriliyor.

Ulusoy dönemi için harekete geçmemişti!

Müze biletlerinde yolsuzluk yapan Başaran Ulusoy yönetiminin TÜRSAB’da yaptıklarının incelenmesi için harekete geçmeyen Bakanlığın, ibra olmuş mevcut yönetimi ve başkanının şirketini teftiş etmekteki “aşırı istekli” davranışı; kulislerde, Bakan Ersoy’un Bağlıkaya’dan intikam alma gayreti olarak yorumlandı.

“Azarlayan Bakanla” sektörün arası iyice açıldı!

Daha önce birçok farklı toplantıda, sektör temsilcilerini azarladığı bilinen Bakan Ersoy’un, eski yol arkadaşı Firuz Bağlıkaya’yla da köprüleri atması, “turizmci bakanla” sektör arasındaki bağların artık tamir edilemez bir şekilde kopuşu olarak yorumlanıyor.

Mehmet Nuri Ersoy, TÜRSAB seçim kampanyalarında, Firuz Bağlıkaya'nın liderliğini yaptığı gurupta aktif olarak görev almıştı.

Yorumlar
HALİL KILINÇ
11 Aralık 2019, Çarşamba 01:46
Bakan, müstakil bir bakanlık veya bir devlet bakanlığı adı altındaki kamu teşkilatının başındaki, siyasi sorumluluğa sahip yöneticidir. Bakanlar yürüttükleri işleri hükümet lideri olan, başbakan veya devlet başkanı adına yürütür. Peki bizim “Bakan” kimin adına ne yürütüyor, yaptığı bütün işleri şahsileştiren, kişisel egolarına “Bakan”, kararlarını çıkarları doğrultusunda alan bir makam yönetiyor bizim “Bakan” . Bazı insanlara koltuk ve makam ağır gelebilir. Oluyor bazen ama kürkçü dükkanı meselesi, dönerse artık hesap verir kürkünün ederi kadar!??
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha