Ersoy'dan tatil açıklaması: 9-5 fark etmez; zaten yerlerin çoğu dolu

Ersoy'dan tatil açıklaması: 9-5 fark etmez; zaten yerlerin çoğu dolu
03 Ağustos 2019, 23:45
Bayram tatilinin 5 veya 9 gün olmasının sektörü etkilemeyeceğini ifade eden Bakan Mehmet Ersoy, “Kurban Bayramı, yüksek sezonun ortasına denk geldi. Zaten yerlerin çoğu da dolu. Uzatılmasına ihtiyaç kaldığını sanmıyorum" dedi.

17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nin açılışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bayram tatilinin uzatılmasına ilişkin soruları şöyle cevapladı: “9 gün veya 5 gün olması bir şey ifade etmiyor. Otelci arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla yerlerin çoğu dolu. Bayram tatilinin uzatılmasına ihtiyaç olduğunu sanmıyorum.”

“50 milyonu aşacağız”

Turist sayısında kayda değer bir artış yaşandığını söyleyen Ersoy, "Bu sene, inşallah ortalamada yüzde 13 ile 15 arası turist sayısında bir artış karşılayacağız. Rakamlar öyle gösteriyor. 50 milyon hedefini aştık, aşacağız gibi gözüküyor. 51 hatta 52 milyon turist sayısını yakalayacağız gibi gözüküyor. Bizim bundan sonraki 2023'e koyduğumuz iddialı hedefimiz var, biliyorsunuz 75 milyon turist hedefimiz var. Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’yla bu hedeflerle ilgili, çok ciddi çalışmalarımız olacak. Kasım ayı itibarıyla da bu çalışmalara yoğun şekilde başlayacağız'' dedi.

Yorumlar
Shadow
04 Ağustos 2019, Pazar 03:03
Siz ilk önce Voyage torba müdürünüzü hizaya cekin milleti işçileri kandırmasınlar yazıklar olsun
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha