Ersoy: Adeta icracı bir bakanlık haline geldik…

Ersoy: Adeta icracı bir bakanlık haline geldik…
25 Ocak 2023, 08:32
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği projelerden bahseden Bakan Mehmet Nuri Ersoy, “Adeta icracı bakanlık haline geldik” dedi.

Türkiye için sembol birçok projeye imza attıklarını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dönemlerinde bakanlığın icracı bir bakanlık haline geldiğini savundu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni'nde konuşan Ersoy, bugüne kadar bakanlık olarak birçok projeyi tamamladıklarını hatırlatarak, “Sırada Kız Kulesi ve Tarihi Alsancak Tekel Fabrikası Dönüşüm Projemiz var" diye konuştu.

Ersoy konuşmasına şöyle devam etti: “Ecdadımızın emanetlerini ve eserleri ihya ettik. Çağın ihtiyaçlarına göre gelenekselle, moderniteyi yan yana getirdik. Geçtiğimiz hafta açtığımız Rami Kütüphanemiz, bu kültür sentezinin en güzel örneği oldu.

Kültür yolu festivallerimizde de çok yönlü düşündük. Festivaller öncesinde çizdiğimiz rotalarda restorasyon ve renovasyonları tamamladık. Halkımızın kültür sanat etkinliklerine kolaylıkla ulaşması için geniş çapta hazırlıklar yaptık. Bu sayede turizmde de önemli bir canlılık yaşandı. Kültür-sanat etkinlikleri turizmimize pozitif ivme kazandırdı. Bu sayede elde edilen gelir de yine kültür-sanat etkinliklerine katkı sağlamış oldu. Ülkemiz, dünyada çok az sayıda ülkenin yapabileceği kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmış oldu. Yaptığımız ev sahipliklerinin bizim için ayrıca bir gurur kaynağı olduğunu da özellikle ifade etmek istiyorum. 2022 yılını dolu dolu bir şekilde tamamladık. Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılı olan 2023 için de heyecan ve gururun yan yana geleceği önemli projeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı ailesi olarak hayata geçireceğiz. Gerçekleştirdiğimiz projelerle Bakanlığımız adeta bir icracı bakanlık haline geldi. Türkiye için sembol birçok projeye imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Sırada Kız Kulesi ve Tarihi Alsancak Tekel Fabrikası Dönüşüm Projemiz var."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha