Ersoy’a soru: “Yanan ormanların içinde turizm tesislerine tahsisi yapılmış alan var mı?”

Ersoy’a soru: “Yanan ormanların içinde turizm tesislerine tahsisi yapılmış alan var mı?”
10 Ağustos 2021, 08:26
CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, hazırladığı soru önergelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na orman yangınları ile ilgili ayrıntılı sorular yöneltti.

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na; “Yanan ormanlarımız içerisinde, turizm tesislerine tahsisi yapılmış alan var mıdır? Muğla ve Antalya il ve ilçelerinde, 2021 yılı içerisinde tarım arazileriyle ilgili olarak kaç adet satış işlemi yapıldı ve ne kadar alan satış işlemi ile el değiştirdi? Yanan zeytinlik alanlarla ilgili tasarrufunuz neler olacaktır?” sorularını yöneltti.

Başevirgen, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle hazırladığı soru önergesinde yürürlüğe giren torba yasa ile orman alanlarının turizm tesislerine tahsisi ve o alanlardaki yapılar ile ilgili bütün yetkinin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verildiğini hatırlattı. CHP’li Başevirgen, Ersoy’a şu soruları sordu:

“Muğla ve Antalya il ve ilçelerinde, 2021 yılı içerisinde turizm alanı olarak ilan edilen yerler var mıdır? Eğer varsa bu alanların sayısı ve miktarları ne kadardır? Yanan ve yanmaya devam eden ormanlarımız içerisinde, turizm tesislerine tahsisi yapılmış alan var mıdır? Eğer varsa bunların sayısı ve miktarları ne kadardır? Yanan orman yerleri ile ilgili olarak, geleceğe yönelik tasarruflarınız neler olacaktır?"

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha