Ersin Yazıcı: Turizmin istihdam ihtiyacına destek veriyoruz

Ersin Yazıcı: Turizmin istihdam ihtiyacına destek veriyoruz
25 Kasım 2021, 10:13
Antalya'da bugün gerçekleştirilen 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi'nde Antalya Valisi Ersin Yazıcı da konuşma yaptı.

AKTOB tarafından Antalya'da Nirvana Cosmopolitan Lara'da organize edilen 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi başladı. Kongrenin açılışında Antalya Valisi Ersin Yazıcı da konuşma yaptı.

Şimdiye kadar 8 milyon 861 bin turist sayısına ulaştık

Antalya’nın geçen yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın öncülüğünde pandemi koşullarında tüm paydaşlarla birlikte dünya standartlarında sağlıklı bir turizmin nasıl yapılacağını sergilediğini belirten Yazıcı, " Bu yıl şimdiye kadar 8 milyon 861 bin turist sayısına ulaştık. Geçen yıl uyguladığımız sağlıklı turizmi bu yıl bizim bu rakamlarımızı yükseltti. Gelecek yıl daha fazla misafir ağırlayacağımıza inanıyorum. Şehre ait tüm tarihi güzellikleri ayağa kaldırmak istiyoruz." dedi.

Turizmin istihdam ihtiyacına destek verebilmek için projeler geliştiriyoruz

Antalya Valiliği olarak kültür varlıklarının ayağa kaldırılması için yatırımlar yaptıklarını anlatan Yazıcı, " İnsanlara hizmet etmek için bu sektördeyiz. Bu işi yapmak için de kalifiye insanlara ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

Sektörün istihdam ihtiyacına destek verebilmek için projeler geliştirdiklerini anlatan Yazıcı, " İnanıyoruz ki sektöre layık uygun sizi daha ileriye taşıyacak insan kaynağı oluşturacağız." dedi.

Volkan Bozkır: Turizmi üç faktör tehdit ediyor

Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır da sürdürülebilir turizmin geliştirilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Bozkır, sorumlu turizm acentası kavramının oluşturulması ve bu konuda normların belirlenmesi gerektiğini ifade etti. Kültürel ve tarihi değerlerin korunması sezonun uzatılması ve bütün yıla yayılması gerektiğini belirten Bozkır, turizmi tehdit eden üç faktörü siyasi istikrarsızlıklar, pandemi ve iklimle ilgili sorunlar olarak sıraladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha