Erkunt Öner, Turizm Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine aday oldu

Erkunt Öner, Turizm Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine aday oldu
28 Kasım 2019, 11:16
Tura Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Erkunt Öner Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliğine aday oldu.

1966 yılında kurduğu Tura Turizm markası ile 54 yıldır turizme katma değer sağlayan Öner, TTYD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TÜSİAD üyesi.

TÜRSAB Kurucu üyesi olan Erkunt Öner yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “54 yıldır gururla sürdürdüğüm seyahat acenteliği mesleğimdeki tüm birikimlerimi ve tecrübelerimi aktarmak, meslektaşlarımın sorunlarını ve beklentilerini çözüme kavuşturabilmek adına Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği'ne adaylığımı koymuş bulunuyorum. Ülkemiz çağlar boyunca kıtaları etkileyen; kültürlerin, inançların, sanatın çıkış noktası ve köprüsü konumunda çok zengin bir arşive sahiptir. Sahip olduğumuz bu potansiyeli, turizm alanında uluslararası çekim merkezi olarak konumlandırmak, hızla globalleşen ve dijitalleşen dünyada yeni stratejileri oluşturmak amacı ile kurulan turizm ajansının ülkemize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Dünya ekonomisine, 7.5 trilyon dolarlık etki yaratan ve 300 milyona yakın istihdam sağlayan turizm endüstrisinden, ülkemizin en doğru şekilde pazarını büyütmesi ve sürdürülebilir şekilde uluslararası pazar payını geliştirebilmesi için dijitalleşmiş, destinasyon odaklı, yerel acentelerin uluslararası tur operatörlüğüne dönüşmüş ve ihracatçı konumuna erişmesi gerekmektedir.”

Aday olduğu Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın kapsayıcı olacağının altını çizen Öner, “Bu önemli girişimle ülkemiz seyahat acentacılığı mesleğini gerek TÜRSAB’ın kuruluşundaki çalışmalarımız gerekse uluslararası güçlü ve önemli şirketlerle bağlantılarımızı top yekün olarak ortaya koymak sureti ile tüm seyahat acentelerini kapsayan bir kalkınmanın önünü açacağına inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha