Erken rezervasyonlarındaki artış oranını açıkladı

Erken rezervasyonlarındaki artış oranını açıkladı
24 Ocak 2022, 09:08
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya "Erken Değil Tam Zamanı" sloganıyla başlattıkları erken rezervasyon kampanyasının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek seyahat acentelerinden aldıkları son bilgileri paylaştı.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, 19-22 Kasım 2021'de Antalya'da düzenlenen TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi'nde "Erken Değil Tam Zamanı" sloganıyla başlatılan 2022 yılı yurt içi turizm pazarı erken rezervasyon kampanyasının tüm hızıyla devam ettiğini, seyahat acentelerinden aldıkları bilgiye göre erken rezervasyon kampanyasına vatandaşların ilgisinin sürdüğünü bildirdi.

Bu yıl erken rezervasyonlar geçen yılın 2-5 kat üzerinde

Bağlıkaya, şunları kaydetti: "Şu anki satışlar, acentelere göre farklılık arz etmekle birlikte 2021 yılının 2 ila 5 katı üzerinde seyrediyor. Fiyatlara bakıldığında ise acentelerimiz, geçen sene ortalama rezervasyon tutarlarının yüzde 75-80 üzerinde tutarlarla rezervasyon alıyor. 2019 yılına göre bir kıyaslama yapacak olursak bu oranlar rezervasyon sayıları bakımından 2019 yılına yakın seyrediyor. İlerleyen günlerde 2019 yılı erken rezervasyon rakamlarının aşılmasını bekliyoruz."

Yurtdışından yüzde 50 artış

Bağlıkaya, 2022 yaz dönemi için en çok Akdeniz ve Ege bölgelerinin öne çıktığını, taleplere bakıldığında Antalya bölgesinin tercihlerde ön planda olduğunu, geçen yıldan farklı olarak bu yıl Kıbrıs rezervasyonlarının da arttığını gözlemlediklerini söyledi. Destinasyonlar olarak Belek, Side, Kemer ve Bodrum'un daha çok tercih edildiğini, Ege kıyılarındaki hareketlenmenin ilerleyen dönemde artmasının beklendiğini aktaran Bağlıkaya, "Yurt dışından ülkemize gelen erken rezervasyon taleplerine bakıldığında 2021 yılına göre yüzde 50'nin üzerinde artıştan bahsetmemiz mümkün" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha